Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dojčenie namiesto diéty

marec 15, 2012 - 11:53
Hoci má modelka Romana Škamlová (23) s chudnutím skúsenosti už z minulosti, zdá sa, že pri zbavovaní sa nadbytočných kilogramov po tehotenstve ich až tak veľmi nevyužije.Už za prvých šesť dní totiž schudla vďaka dojčeniu až 12 kilogramov.

Plavovláska to pripisuje hlavne tomu, že sa zbavila prebytočnej vody, ktorú nabrala počas tehotenstva. „Myslím, že dojčenie je naozaj jedna z vecí, pri ktorých to ide dolu samo, aj keď nedržíte žiadnu diétu,“ usmiala sa čerstvá mamička dcérky Sáry. Napriek tomu však pre istotu nasadí overenú metódu, ktorá sa jej osvedčila v lete pred rokom a pol, keď výrazne schudla.


Jedlo z donášky
„Zistila som, že kilá nejdú dolu tak prirodzene a pizzu o jedenástej večer si už nemôžem dovoliť,“ vysvetlila modelka, čo ju inšpirovalo k zmene. „Namotivovala som sa v podstate sama... Keď sa do niečoho pustím, tak všetkými desiatimi, ako sa hovorí,“ zasmiala sa. „U mňa je 80% úspechu v strave, a tak som začala ňou,“ rozhovorila sa Romana, ktorá si predtým nikdy nechcela pripustiť, že strava a pitný režim by mohli spraviť až tak veľa. „Až som to nakoniec skúsila a zistila, že je to naozaj tak.“ Dôležitým bodom bolo vyradenie sladkostí, ktoré boli jej veľkou neresťou. „Ďalej som začala jedávať päťkrát denne malé porcie. Existuje na to firma, ktorá vám deň vopred donesie balíček jedla na ďalší deň. Je to chutné jedlo, len v malom množstve,“ odhalila nám modelka, ako sa naučila kontrolovať, aby jedla naozaj len päťkrát, pomenej a v rovnakom časovom intervale. Zaobišla sa dokonca aj bez takzvaného cheat day, ktorý je populárny medzi hollywoodskymi celebritami, kedy je povolené jesť čokoľvek. „Už keď som mala postavu, akú som chcela, nestálo mi to za to,“ krútila hlavou Romana. Pokiaľ však mala chuť na sladké, aspoň niečo si vždy dopriala. „Ale snažila som sa dať si málo, a keď sa dalo, tak doobeda, aby som to stihla počas dňa spáliť,“ podelila sa s nami o svoj tip.


Skúsila aj stroje
Hoci základom bola zmena stravovacieho režimu, niekdajšia vicemiss si pomohla aj cvičením. „Na začiatku každé ráno. Keď som sa však dostala na váhu, akú som chcela, udržiavala som sa cvičením trikrát do týždňa,“ povedala. Pri formovaní tela jej radil fitnesstréner. „Spočiatku je to ťažké, no keď to vydržíte pár týždňov, príde vám to ako samozrejmosť,“ poznamenala na margo disciplíny. „Keď som otehotnela, bola som nesvoja, pretože som si nemohla poriadne zabehať ako pred tým,“ tvrdí čerstvá mamička. Tej sa pred rokom a pol podarilo zhodiť okolo 7 kilogramov.
Aj potom však dbala o svoj jedálniček, pitný režim a cvičila trikrát do týždňa. Samozrejme, tehotenstvo jej prinieslo zmenu.
„Snažila som sa stravovať pestro: mäso, ryby, ovocie, zeleninu... No aj tak si moje telo pýtalo aj veľa nezdravých vecí. Nemôžem povedať, že by som sa obmedzovala,“ odpovedala Romana, ktorá dbala hlavne na to, aby malo jej dieťatko dostatočný prísun vitamínov a minerálov.
Modelka otvorene priznáva, že v minulosti vyskúšala aj rôzne prístroje na odbúravanie tuku a vylepšenie kriviek, ktoré sú dnes v kurze. „Myslím si, že je to fajn ako doplnok na vyhladenie kože alebo spevnenie. No určite sa na to netreba spoliehať,“ zdôraznila plavovláska. „Pekné telo si treba doslova vydrieť. Ak nemáte dokonalé gény,“ pousmiala sa kráska, ktorá vie, o čom hovorí. Pre všetky dámy, ktoré po ňom túžia, má však aj dobrú správu: „Neskôr sa drina zmení na životný štýl. Aspoň u mňa to tak bolo. A teraz sa už neviem dočkať, kedy sa opäť budem môcť do toho pustiť!“
Autor: Mária Šidlová
Foto: Archív R.Š, S.A.

- - Inzercia - -