Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dokonalá vo víre tanca

január 22, 2015 - 21:34
Rozžiarené lustre nad parketom, upravení naleštení páni a vy v tých najelegantnejších šatách. Isto, sen každej dámy byť stredobodom pozornosti, sebavedomo kraľovať na plese. Okrem toho, že chcete dobre vyzerať, mať skvelý účes a ideálny make-up, potrebujete k istote aj iskrivé, ľahké a elegantné šaty, ktoré vyzerajú ako zo škatuľky.
Plesové šaty či tanečný oblek nie sú oblečením na denné nosenie. A aj keď v skrini pekne odpočívali zabalené vo fólii, určite potrebujú na začiatku sezóny osvieženie, vyrovnať puky, vyhladiť záhyby, osviežiť vôňu. Na elegantných šatách dáma nemá zbytočné nerovnosti, pokrčené vrásky šiat. A, nepochybne, každá z nás sa teší, ak má vedľa seba pána, ktorému sa nevydúvajú vrecká, neodstávajú klopy, nekrčia sa puky a je vo voňavom oblečení.
 
Dokonalú úpravu odevov ako od profesionálov môžete dosiahnuť aj doma. Stačí vám k tomu naparovačka. Ošetrenie začína tým, že svoje šaty necháte pekne visieť na ramienku. Každý odev má svoju váhu a naparovačka pracuje práve s týmto faktorom. Vašou naparovačkou prechádzate zhora nadol po jednotlivých častiach odevu a nechávate pracovať silu pary a zemskú gravitáciu. Vlákna látok pod vplyvom pary zmäknú a začnú sa správať tak, aby výsledná látka pôsobila vyhladene, usporiadane. Výsledkom je príjemná vizáž šiat či kabáta, z ktorých záhyby či pokrčenia jednoducho zmizli, ako by ste mávli čarovným prútikom. Bonusom je, že para prečistí vlákna aj od pachu, potu či cigaretového dymu. Šaty či oblek je teda vhodné napariť si aj predtým, ako ich znova odložíte do šatníka. 
 
 
Philips ponúka dva základné modely ručných naparovačiek. V prípade, že objavíte čaro naparovania a chcete takto ošetrovať viac odevov, odporúčame kompaktný naparovač Philips CompactTouch. Má osobitnú nádržku až na 600 ml vody, čo umožňuje až 30 minút naparovania. Môžete si ho nastaviť na tri rôzne stupne naparovania v závislosti od jemnosti či hrubosti látky a odevu. Prístroj sa sám vypne v prípade, dá sa kompaktne uskladniť do obalu a navyše sa sám automaticky čistí od vodného kameňa, takže s jeho údržbou nemáte žiadne starosti.
 
Jednoduchšia verzia, Phlips Steam&Go je skvelým pomocníkom na príležitostné vyrovnanie záhybov, nerovností a pokrčených častí odevov. Zvládne vyhladiť aj náročné tkaniny, ktoré sa dajú len ťažko žehliť ako hodváb či mušelín, ale poradí si aj s masívnymi látkami ako tvíd. Na hrubšie tkaniny, z ktorých sa šijú kabáty či zimné saká, môžete využiť kefový nástavec, ktorý umožní lepší prienik pary do štruktúry odevu. Philips Steam&Go má nádržku na vodu priamo v ergonomickej rukoväti.
 
 
V obidvoch prípadoch naparovačiek sa elektrická pumpa snaží vytvoriť súvislý prúd pary, ktorá dodáva odevu správnu vlhkosť a teplotu na to, aby sa vlákna vystreli a zbavili sa prachu či nepekných vôní. Výsledok naparovania oslní každého, kto vie oceniť upravené, pekné a voňavé oblečenie. 
 
Zdroj a foto: Philips

- - Inzercia - -