Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dominika Mirgová s Mirom Jarošom: Spoločný rozprávkový hit!

november 30, 2013 - 10:42
Speváčka Dominika Mirgová predstavila svoj tohtoročný piaty videoklip. Tento raz si v ňom však zahrali hlavú úlohu postavičky z filmu Chrobáčikovia. Skladbu s rovnakým názvom napísal pre film Miro Jaroš, ktorý si ju strihol so svojou zverenkyňou ako duet. Pozrite sa, ako to dopadlo.
Detské pesničky sa stali novým poznávacím znamením speváka Mira Jaroša, ktorý po Čistých rúčkach predstavuje ďalší hit, písaný pre najmenších. „Ponuka napísať pesničku pre celovečerný film ma prekvapila, o to viac, keď mi povedali, že je to vlastne animovaná rozprávka. Najväčšia výzva prišla však neskôr,“ prezradil spevák, ktorý ku skladbe Chrobáčikovia pozval aj Dominiku Mirgovú. „Chrobáčiky vo filme totiž nerozprávajú, len vydávajú zvuky. Vedel som, že tie zvuky v pesničke musia byť a keď som videl prvýkrát tú lienku, vedel som, že v pesničke musí byť aj Dominika,“ dodáva.
 
V štúdiu sa tak obaja speváci ocitli v úlohe drobného hmyzu, ktorého zvuky sa pokúšali imitovať. „Zistila som, že neviem spraviť obyčajné „bzz“,“ smeje sa Dominika, pre ktorú je skladba pre detského poslucháča prvotinou. „Vždy som chcela naspievať pesničku k filmu, to, že je určený pre najmenších je len príjemným bonusom. Deti totiž milujem," teší sa.  
 
Film Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov prichádza do kín 26. decembra. Titulnú skladbu aj s ukážkami z filmu si môžete pozrieť vo videoklipe. 
 
Zdroj: M. Šefčík
FOTO: Juraz Dózsa, Michal Petrík
 

- - Inzercia - -