Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dovolenkový TIP Jarmily Lajčákovej-Hargašovej

máj 07, 2013 - 17:18
Ak si chcete oddýchnuť od každodenného stresu a nepatríte medzi tých, ktorí radi len tak vylihujú pri mori, najlepšou voľbou je určite Grécko. Na ostrove Kréta už strávila príjemnú dovolenku aj moderátorka Jarmila Lajčáková- Hargašová, ktorá tam vycestovala s manželom a dcérkami.

 

Kréta, Grécko
 
Dovolenkovať na Kréte bolo moderátorkinou túžbou už dlhší čas. „Vždy ma tam lákalo, boli sme na viacerých ostrovoch . Ešte v detstve som čítala knihu o tamojších vykopávkach a veľmi ma to zaujalo,“ prezradila známa tvár z obrazovky čo bolo stimulom vycestovať práve na tento ostrov. Jarmila si okrem oddychu pri mori s rodinou prezrela aj vytúžené pamiatky. „Boli sme tam s rodinnými známymi, s ktorými spoločne dovolenkujeme. Je to už dávnejšie. Pre deti to bol skvelý zážitok. Ležali sme pri mori, hádzali sa do vĺn, pozreli si pamiatky. Je tam najmä vynikajúca kuchyňa,“ zaspomínala si.
 
 
Kde leží Kréta?
Najväčší a najjužnejšie položený grécky ostrov má dĺžku 275 km, v najšíršom bode meria asi 62 km a tvorí najjužnejšiu hranicu Európy. Jedinečnou krétskou prírodnou raritou je Národný park Samaria s najdlhšou roklinou ostrova. Ďalšou zvláštnosťou je vyše 3000 jaskýň. Kréta je kolískou minojskej kultúry a je opradená množstvom legiend a mýtov. Historickou dominantou je palác Knossos. Na ostrove sa nachádzajú aj kaplnky a kláštory s antickými freskami a veľké množstvo vykopávok. 
 
História
Grécko je krajina s bohatou históriou, ktorá dala svetu najslávnejších filozofov, matematikov, či dramatikov. Sokrates, Platón, Aristoteles, Pytagoras, Homér s ďalší, položili základy všetkých hlavných vedných odborov od filozofie až po lekárstvo, stali sa zakladateľmi dejepisectva a štátovedy, ale aj umeleckej prózy a drámy. Ku gréckej histórii neodmysliteľne patria aj Olympijské hry, ktoré sa datujú od roku 776 pred Kristom.
 
Viac sa dočítate v STARE!
 
Autor: RED
Foto: archív

- - Inzercia - -