Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Editoriál: Nový začiatok

marec 26, 2014 - 19:00
Kedysi som mala pred zmenami strach. Bála som sa kroku do neznáma, ospevovanie nových začiatkov ma nepríjemne vytrhávalo z ustálenej hladiny konvencií, ktoré som považovala za moju prirodzenú súčasť. Pretieklo veľa vody Dunajom, kým som sama pochopila, ako som sa mýlila. Ak ste ako ja a bojíte sa zmien, budem rada, ak vás moje slová motivujú aspoň k rozmýšľaniu o tom, o čo všetko sa by ste kvôli trasľavej opatrnosti mohli prísť.
Viete o čo by som prišla ja? (Zrazu mám zimomriavky vo veľkosti praliniek.) V prvom rade o šancu posunúť sa vpred, dobrý pocit z práce, ktorá má zmysel a teší najmä vás, čitateľky. Vo vymenovávaní pozitív by som mohla pokračovať, no vyzdvihnúť chcem najmä štyri mená: Saša, Syska, Gabi a Andrej – štvorlístok ľudí, ktorí Vám mesiac čo mesiac chcú dať zo seba to najlepšie, v podobe skvelého čítania a originálnych tém. Okrem toho, že každý je vo svojom fachu „ťažký profesionál“, je aj každý z nich iný a obdivuhodný. Grafička Syska je prekrásna žena obdarená neuveriteľnou trpezlivosťou. Kde ja by som osemkrát zrútená sedela zápasiac s apatiou, ona sa smeje a začína sa jej šou. Keď stvoriteľ rozdával komediálny talent, postavila sa do radu zrejme s fúrikom. Gabika je naša „bjúty“ žena, čarovná víla. Na počkanie vás poučí o vlasových novinkách, zásobuje nás informáciami o prevratných pílingoch a prvá uteká k Andrejovým taškám, keď do redakcie prináša nové outfity a stylingy. Fascinuje ma na nej jej nápaditosť a kreativita vo chvíli, keď to najmenej čakám. Kamaráta akým je Andrej by som dopriala každej babe. Módny policajt 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Priznávam, moje „outfity“ na čele s infantilnými kravičkovskými papučami sa zatiaľ okomentovať neodvážil, no som tu len mesiac.  Éter „novošéfredaktorského“ rešpektu zo mňa zrejme ešte nevypršal. Andrejov vtip vždy udrie ako prvé mrazy. Silno a presne. A ako poslucháč si spokojne voľkám. A ešte spokojnejšie, keď mi k tomu uvarí latté, lebo on ho robí najlepšie! A nakoniec Saša. S tou sa poznáme už dlhšie. Boli časy, kedy som trsala na koncerte Funkiez a ani jednej by nám vtedy nenapadlo, že budeme kolegyne a kamarátky. Kolegyne sme mesiac a kamarátky sa z nás stali vlani, zhruba o takomto čase, kedy sme si užívali nechutné a závideniahodné ničnerobenie, vyvalené vo vírivke. Saša je nádherná čistá duša, ktorá sa na každom snaží nájsť len to pozitívne a aktuálne je to moja bútľavá vŕba na polovičný úväzok. Tak, ako vie byť citlivá, tak sa razom mení na nespútané klbko rebélie. A vie sa jazykom dotknúť nosa. (Počas uzávierky s pretlakom kreativity bojuje aj takto.) Raz mi snáď povie, kde berie tú energiu. Ak ste ju počuli spievať, viete, že je výborná. Ak ju pravidelne čítate, ako ja, viete, že píše ako malý Boh. Neskôr vám prezradím aká je kuchárka. Po uzávierke nášho prvého čísla nás totiž k sebe pozvala na kačku .
 
Táto mozaika osobností s podrezanými jazykmi, jedinečnými životnými príbehmi a ostrovtipom sú LaFemme. Spolu robíme všetko preto, aby ste naše písmená čítali s rovnakou láskou, s akou ich pre vás my ukladáme do viet.
 
Ešte stále je medzi vami niekto, kto sa bojí zmien? 
 
Viac sa dočítate v aprílovom vydaní La Femme!

- - Inzercia - -