Dnes je štvrtok, 20.jún 2019, meniny má: Valéria
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kristína Kövešová: Práca novinára nie je o pretŕčaní sa

júl 16, 2018 - 07:33
Slovenka roka v kategórii Média a komunikácia Kristína Kövešová má povesť reportérky, ktorá sa nezastaví pred ničím. Vďaka svojím reportážam, ponúkajúcim reálny pohľad na veci, pred ktorými mnohí kompetentní zatvárajú oči, si vyslúžila obdiv fanúšikov, kolegov z brandže i niekoľko ocenení. Svoju prácu berie veľmi vážne a dokazuje to napríklad aj týmito slovami.

„Ťažko nesiem psie zápasy či zneužívanie detí na výrobu detskej pornografie. To je kauza, ktorej sa aktuálne venujem. Zle sa mi pozerá do očí pedofilom, nabádajúcim na sex malé dievčatá. Všetky tie emócie a nahromadený tlak ventilujem dobrými ľuďmi, ktorými sa snažím obklopovať. Potrebujem pri sebe čisté bytosti, cítiť ich pozitívnu energiu a lásku. Doma mám veľa suvenírov, anjelikov a aj ďalšie predmety, ktoré vo mne evokujú dobro. Moja rodina i priatelia vedia, že som taký nácucník. Rada sa objímam, cítim teplo človeka. A keď ide v televízii Popoluška, beda tomu, kto ma pri jej sledovaní vyruší.“ (smiech)

Pri otázke, čo ju náročná a nebezpečná práca naučila, Kristína bez váhania odpovedá: „Pokore. Že pomáhať ľuďom má zmysel. Práca novinára nie je o pretŕčaní sa. Pre mňa je medializácia výlučne spôsob, ako robiť osvetu a zabezpečiť, aby sa veci pohli.“ Množstvo pozitívnych reakcií na jej obdivuhodnú prácu, rovnako ako aj slová vďaky od ľudí, ktorým už pomohla, dokazujú, že sa jej to naozaj darí.

- - Inzercia - -