Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Liečba hemoroidov bez chirurgického zákroku

máj 05, 2018 - 08:22
Je skutočne prekvapujúce, že aj v dnešnej dobe, keď sa v médiách šíria informácie o novinkách modernej medicíny, väčšina pacientov pri liečbe hemoroidov stále podstupuje operácie. Chirurgická liečba znamená hospitalizáciu, celkovú alebo spinálnu anestéziu, ťažké pooperačné obdobie a dlhú rehabilitáciu. Ale vo väčšine prípadov, ak sa človek včas obráti na proktológa, tak sa môže zbaviť hemoroidov bez operácie a bez bolestivých následkov.

Moderné radikálne BEZOPERAČNÉ (v bežnom zmysle slova „operácia“) metódy  odstránenia hemoroidálnych uzlov a liečby trhlín konečníka sa vykonávajú ambulantne. Zásahy sú založené na metóde bezstehového spojenia tkanív, takže bez použitia skalpelu a následných chirurgických komplikácií: bolesti, krvi, anestézie, psychologického tlaku a strachu. Bezoperačné odstránenie hemoroidov a liečba rektálnych trhlín sú v súčasnej dobe jedinou alternatívou k tradičnému chirurgickému zákroku. Čapíky, masti a lieky, posilňujúce cievy, uľahčujú priebeh choroby a môžu zmierniť aj príznaky, ale neovplyvnia veľkosť uzlín, a preto nezaručujú, že choroba nebude napredovať. 

„Metóda bezstehového spojenia tkanív kombinuje niekoľko metodík“, hovorí Karim Masalkhi, proktológ DoktorPRO Bratislava. Je to ligácia hemoroidálnych uzlov pomocou rozličných kompresných materiálov (latexové a magnetické krúžky, manžety atď.), kedy na stopku hemoroidálneho uzla sa navlečie stlačací prvok, ktorý zastaví zásobovanie uzla krvou. Týmto sa dosiahne jeho mumifikácia a „odumretie“. O niekoľko dní uzol jednoducho vyjde von a to miesto, kde sa nachádzal, sa v priebehu 10 –  12 dní zakryje normálnou sliznicou. V tomto období pacient žije svoj obvyklý bežný život s minimálnymi stravovacími obmedzeniami (vylúčiť alkohol, pikantné a nakladané jedlo) a so zákazom zdvíhať ťažké veci. K bezoperačným metódam taktiež patrí aj fotokoagulácia uzla (laserová alebo infračervená) a chemická skleroterapia hemoroidov. Tieto metódy sa líšia z technického hľadiska a indikáciami použitia, ale podobajú sa mechanizmom pôsobenia na chorobu.

Naši pacienti sú často zvedaví, ako dlho trvá liečba. To samozrejme závisí od štádia ochorenia. Ak sú hemoroidy v prvom štádiu, budú stačiť dve sedenia raz za 10 –  12 dní, avšak, ak ochorenie napredovalo do tretieho štádia, môže liečba trvať 6 –  8 týždňov. Napriek tomu, pacient stále žije svoj bežný život: chodí do práce a na služobné cesty, robí obvyklé domáce práce. Procedúra trvá 5 až 10 minút. Je to maximálne bezbolestná metóda, ale niekedy na požiadanie pacienta, pre odstránenie psychickej nekomfortnosti, predsa len používame anestéziu.

Kým sa ku vám nedostal chirurg so skalpelom, zavolajte do medicínskeho centra DoktorPRO v Bratislave na číslo 0800-200-000 a objednajte sa na vyšetrenie. Naše centrum sa  špecializuje práve na liečbe hemoroidov a análnych trhlín bez chirurgického zákroku.

- - Inzercia - -