Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 vecí, ktoré musíte zažiť v Tatrách!

júl 17, 2018 - 16:06
Tatry sú azda tým najkrajším miestom na Slovensku, na ktoré máme byť patrične hrdí. Ak radi oddychujete v horách, budú tým ideálnym miestom na dovolenku. Prinášame vám pár tipov, čo by ste si nemali nechať ujsť.

Načerpajte energiu s rannou jogou

Začnite deň príjemne s rannou hodinkou jogy. Každú nedeľu o 8:30 sa pod vedením certifikovanej lektorky jogy príjemne zrelaxujete a prečistíte si svoju myseľ. V záhrade Grand Hotela Kempinski s výhľadom na tatranské štíty si zacvičíte jogovú zostavu vhodnú aj pre začiatočníkov a načerpáte novú energiu do nasledujúceho týždňa.

Člnkovanie na plese

Člnkovanie na Štrbskom plese patrí medzi najromantickejšie zážitky v Tatrách a má viac ako 130-ročnú históriu. Počas plavby sa môžete kochať nádherným výhľadom na Solisko a užívať si pokojnú hladinu plesa.

Piknik pri jazere

Tatry nemusia byť iba o turistike a o kúpaní v aquaparkoch. Môžete si vychutnať aj romantické poobedie alebo večer v spoločnosti vašej lásky s výhľadom na Štrbské pleso. Vy sa nemusíte o nič starať. V Grand Hoteli Kempinski vám prichystajú piknikový kôš, aby ste si mohli nerušene užívať spoločné chvíle.

Ochutnávka čokolády a whisky

Vychutnať leto si môžete viacerými spôsobmi. Jedným z nich je aj ochutnávka prvej slovenskej whisky Nestville, ktorá zrie v dubových sudoch. O jej príprave vám porozprávajú v Lobby bare Grand Hotela Kempinski, kde je aj pre vaše deti pripravená ochutnávka ručne robených čokolád.

Pozorovanie hviezd

Nejeden z nás s nemým úžasom už od detstva hľadel na oblohu posiatu miliónmi svetielkujúcich hviezd a tešil sa na padajúce Perzeidy. Pri pozorovaní hviezd však hrá dôležitú úlohu miesto, kde je čo najmenej svetelného smogu. Takým je napríklad záhrada Grand Hotela Kempinski či hotelová vežička, kde vám požičajú teleskop, aby ste si mohli vychutnať nebeské divadlo.

Zajazdite si na e-biku

Nemusíte mať vynikajúcu kondíciu, aby ste sa pokochali výhľadmi na tatranské štíty alebo objavili nové zákutia pohodlne a bez námahy. Vyskúšať môžete horské elektrobicykle, s ktorými zvládnete kľukatý terén i dlhšie trasy, prípadne si spravte výlet do tradičnej slovenskej dediny Pribylina.

- - Inzercia - -