Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Túžite po krásnych a zdravých vlasoch? Vďaka týmto tipom ich budete mať ako z reklamy!

august 23, 2018 - 08:47
Nie nadarmo sa hovorí - vlasy, koruna krásy. Starostlivosť o ne by mala byť prirodzenou súčasťou našej dennej rutiny, no mnohokrát im venujeme málo pozornosti. Čo robiť preto, aby sme im vdýchli život? Prinášame vám 7 stratégií, ako na ich mať krásne a zdravé. Jednoducho, ako z reklamy!

1. Pravidelne ich zastrihávajte

Niekomu sa môže zdať zvláštne strihať z vlasov, ktoré chceme nechať narásť do dĺžky. Ale tak ako napríklad ovocné stromy, aj vlasy potrebujú pravidelne zastrihávať. Časom sa vytvoria na koncoch trhliny, ktoré sa prehlbujú a postihujú čoraz viac dĺžky vlasového vlákna. Najčastejšie je to pre mechanické poškodenie, otieranie o ramená a nedostatok olejov, ktoré sa na rozdiel od korienkov ku končekom nedostanú. Ak poškodenú časť vlasov odstránite včas, predĺžite ich životnosť. Je to zároveň jediný spôsob, ako odstrániť už zničené končeky.

2. Doprajte im každodennú masáž

Vlasová pokožka produkuje prírodné mazivá, ktoré každý jeden vlas obalia a chránia pred poškodením. Ak máte dlhé vlasy, tieto oleje už nepôsobia pozdĺž celého vlasu a na koncoch. Prečesávanie pomocou kefy toto mazivo distribuuje do všetkých častí vlasov. Staré mamy mali príslovie: 100 ťahov denne hrebeňom a vlasy budú žiariť krásou. Niektorí kaderníci však odporúčajú max. 20 prečesaní.

3. Používajte vhodný hrebeň

Na to, aby sa česanie a starostlivosť neminuli s účinkom, treba zvoliť vhodné hrebene. Vyberajte si podľa kvality svojich vlasov a vlasovej pokožky. Podľa toho, či sú vlasy jemné, kučeravé, nepoddajné, suché alebo rovné. Univerzálne vhodná je kefa na vlasy s mäkkým bruškom a prírodnými štetinami. Je jemná k vlasom a slúži ako masážna pomôcka pre vlasovú pokožku.

4. Umývať alebo neumývať ich každý deň?

Fáma,  ktorá sa roky šírila, že umývanie vlasov dennodenne je škodlivé, je preč. Ako často si vlasy umývať je teda veľmi individuálnou záležitosťou. Niektoré sú mastné po piatich dňoch, iné zasa po jednom dni. Ak ste ten druhý prípad, dbajte najmä na výber kvalitného šampónu.

6. Buďte k nim jemná

Správajte sa k svojim vlasom ako k detským. Nezaťažujte ich zbytočne horúcim vzduchom, agresívnymi odfarbovačmi, žehlením alebo kulmovaním. Predchádzajte ich zauzleniu tak, že pred použitím hustého hrebeňa použijete riedky a namiesto tupírovania zväčšíte objem stylingovou penou. Ak používate gumičku do vlasov, vyhýbajte sa kovovým klipom a plastovým doplnkom. Vhodné sú elastické textilné gumky. Vyberajte si tiež farby, ktoré nezaťažujú vlasy amoniakom alebo inými agresívnymi komponentmi.

7. Upravujte ich nasucho

Skôr než začnete vlasy upravovať fénom alebo kulmou, nechajte ich čiastočne vyschnúť. Horúci vzduch pôsobí na mokré vlasy deštruktívne. Suché vlasy navyše lepšie držia tvar po žehlení ako vlhké. Týka sa to aj vyčesávania (tzv. brushingu).

- - Inzercia - -