Dnes je sobota, 23.február 2019, meniny má: Roman, Romana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

EXKLUZÍVNE: Predstavujeme vám novú šéfredaktorku LA FEMME!

marec 26, 2014 - 15:49
Prinášame vám jedinečný rozhovor s novou šéfredaktorkou mesačníka LA FEMME Danielou Vidovou. Prezradila nám, akými chodníčkami prešla, kým zakotvila u nás vo vydavateľstve, čo chystá pre čitateľky LA FEMME a otvorila nám dvere aj do svojho súkromia...
Danka, si novou posilou nášho tímu vo vydavateľstve... S akými očakávaniami, víziami do budúcnosti s tvojím dieťatkom „La Femme“ si k nám prišla?
Ďakujem! No, vízie... Ono sa hovorí, že ak chceš rozosmiať Boha, máš mu povedať o svojich plánoch. Aj preto sa snažím nemať priveľké očakávania, naučila som sa orientovať na reálne a dosiahnuteľné ciele, ktoré časom môžu naberať na veľkosti. Magazín La Femme je na trhu už pár rokov, jeho meno má punc a medzi čitateľkami veľmi dobrú povesť. No keby som si myslela, že na ňom nie je čo zlepšiť, nebola by som jeho nová šéfredaktorka a my dve by sme sa teraz nerozprávali. Mojím cieľom je prinavrátiť magazínu pútavý a unikátny obsah, ktorý obstojí v konkurencii iných printových i webových magazínov.
 
Už o chvíľu vyjde prvé číslo urobené v tvojej réžii... na čo sa môžu čitateľky tešiť...
Na skvelý časopis, viac pútavého čítania a v prvom rade zaujímavé a ženami vyhľadávané témy, na ktoré by sme sa radi pozreli komplexnejšie, nie povrchne. Žena ako taká vystrieda denne niekoľko rolí a spoločnosť tretieho tisícročia od nej automaticky očakáva, že každú z nich sa jej podarí splniť na 110 percent. A to dá zabrať! Ženský svet je ale natoľko fascinujúci, širokospektrálny, ponúka toľko zaujímavostí a krásy... Bol by hriech aby ostali bez povšimnutia a objavenia. Na to je tu La Femme, aby ženám otvoril oči a ukázal im svet ženy z tej krajšej a milšej perspektívy. 
 
Ako sa ti pracuje v novom tíme, v redakcii, s novými ľuďmi?
Ako na túto otázku odpovedať pravdivo a zároveň „neklišeovito“? Svoje bezprostredné pocity z osadenstva redakcie som opísala už v editoriáli aprílového čísla La Femme. Každému šéfredaktorovi by som dopriala tím, aký mám ja v La Femme. Veľmi si ich vážim a obdivujem ich neutíchajúce nadšenie a radosť z práce. Vidím na nich, že práca na tomto magazíne ich veľmi napĺňa, že mu automaticky a bez reptania dávajú to najlepšie zo seba. Cítim, že s týmito ľuďmi sa dá ísť veľmi, veľmi ďaleko a na túto cestu sa nesmierne teším! Navyše je s nimi sranda, najväčšia pri uzávierke. Naše výroky sme si začali spisovať, raz vydáme niečo ako bibliu interného humoru. 
 
 
Prezraď nám, ako si ty vnímala La Femme z vonka, kým si nebola u nás... a čo pre teba znamená teraz?
La Femme som čítala od jeho vzniku, tak ako mnohé iné. Priznávam, že v novinovom stánku míňam veľkú časť svojej výplaty. Z profesionálneho hľadiska sa zaujímam o množstvo slovenských aj zahraničných periodík. A ako som ho vnímala? Niečo sa mi páčilo, niečo nie. Pár prešľapov vyvážili inšpiratívne témy a články, ktoré som vyslovene zhltla a pamätám si na ne dodnes. Teraz je to, samozrejme, oveľa intenzívnejšie. Moja srdcovka, môj plnohodnotný pracovný partner – v dobrom aj zlom. Často zaspávam práve pri ňom a nie pri priateľovi. Takže je to láska. A nie len moja, ale celého La Femme tímu. 
 
V skratke by nás potešil tvoj životopis... čím si prešla, kým si sa stala našou súčasťou???
V konečnom dôsledku sa toho v mojom živote veľa neudialo, akurát som mala veľké šťastie na ľudí a okolnosti. Vždy som mohla robiť to, čo ma napĺňalo a bavilo, s ľuďmi, ktorí boli profesionáli vo svojom odbore a od ktorých som sa mohla veľa priučiť. Začínala som ešte ako drzá študentka v publicistickom oddelení jedného programového titulu, odtiaľ som odišla do už neexistujúceho týždenníka Markíza. Nasledoval licencovaný people magazín, kde som bola posledného tri a pol roka šéfredaktorkou. Chýbali mi lifestylové a vyslovene ženské témy, ktorých tvorbu si momentálne naplno užívam v La Femme. Písanie bolo odjakživa mojou súčasťou. Prorokom mi v ňom bol aj otec. Raz sa na mňa díval ako som hrabala v záhrade. Jeho pohľad bol niečo ako synonymum rezignácie a vtedy vyriekol pamätihodnú vetu – „Nechaj to tak. Teba len k tej klávesnici...“ Poslúchla som 
 
 
Prečítajte si Dankin PRVÝ editoriál a celé fresh, crazy a sexi číslo mesačníka LA FEMME!
 
 
 
Autor: RED
Foto: T. Thurzo

- - Inzercia - -