Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Gwyneth Paltrow má neuveriteľne blízko k obyčajnej žene

marec 19, 2015 - 17:31
Krásna, úspešná a bohatá. Aj taká je Gwyneth Paltrow, ktorá sama seba považuje za obyčajnú ženu. Úloha matky a herečky ocenenej Oscarom jej však nestačí. Známa blondínka sa vydala na podnikateľskú dráhu.

Gwyneth Paltrow už nie je len úspešnou herečkou, ale aj podnikateľkou. Založila lifestyleovú webstránku, na ktorej poskytuje rady a tipy, a okrem toho predáva rôzne druhy výrobkov. Mnohé obyčajné ženy považujú produkty na jej stránke Goop za predražené a nedostupné pre bežných ľudí. Gwyneth však v rozhovore pre CNN Money vysvetlila, že nejde ani tak o cenu ako o kvalitu ponúkaných výrobkov. „Vždy hovorím, že keď si ľudia vytvoria mylnú domnienku, je to preto, že v skutočnosti nenavštívili webovú stránku a nevideli, čo predávame a čo zamýšľame. Máme na stránke aj produkty, ktoré stoja menej ako 10 dolárov, ale aj také, ktoré stoja 500 dolárov. Myšlienka je v tom, že my nájdeme najlepšiu vec, nech je to čokoľvek a za akúkoľvek cenu.“ povedala herečka.

Sláva a peniaze pre Gwyneth Paltrow veľa neznamenajú. Najprirodzenejšie sa cíti v úlohe matky a herectvo je jej prácou i koníčkom. Filozofiou firmy Goop, ktorú herečka založila v roku 2008, nie je vytvoriť enormný zisk, je ušetriť ostatným ženám čas. „My v Goope vieme, že čas je najvzácnejšou veličinou v živote ženy. Preto chceme hľadať najlepšie riešenia.“ Herečka a jej spolupracovníci to skutočne robia. Hľadajú najlepšie reštaurácie v mestách, kozmetiku bez obsahu chemických látok, predmety, ktoré ženám v domácnosti šetria čas. Neprajníci ale nadobudli pocit, že známa herečka sa snaží dávať im drahé (nie drahocenné) rady do života. Možno práve preto sa jej reportérka Cristina Alesci opýtala, či má ešte niečo spoločné s obyčajnými ženami. „Mám neuveriteľne blízko k obyčajným ženám práve preto, že ja sama som žena a matka. Každá z nás žije vo svojom tele s tlčúcim srdcom, poznáme súcit a lásku. Všetky hľadáme a všetky chceme naplnenie, chceme žiť naše životy najlepším spôsobom, chceme byť zdravé a šťastné a vyžmýkať zo života čo najviac môžeme.“ Povedala herečka a na záver dodala: „Sama seba vidím ako manželku a matku, nie som žiadny lifestyleový guru.“

Či dáte za pravdu úspešnej blondínke alebo jej odporcom, posúďte sami. Možno na jej stránke Goop nájdete radu či inšpiráciu, ktorú ste už dlhšie hľadali.

Zuzana Čapčíková
Foto: SITA/AP
Zdroj: CNN Money

- - Inzercia - -