Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tvár Bratislavských módnych dní zažiarila v Číne!

február 03, 2015 - 15:35
Talentovaná návrhárka Zuzana Haková, ktorá svoju kariéru odštartovala práve na Bratislavských módnych dňoch, dostala pozvanie prezentovať svoju módu na veľkolepom fashion weeku v Číne. O svojich zážitkoch a úspechu v ázijskej krajine nám porozprávala viac...
Vďaka produkčnému domu Vanity som sa tento rok stala neoddelitelnou súčasťou toho fenomenálneho projektu gigantickych rozmerov, čím by som im rada poďakovala za profesionálnu spoluprácu. Organizácia Harbin fashion week si ma vybrala spomedzi slovenských návrharov na prezentáciu slovenskej mody.
 
 
Predstavila som 15 svojich modelov - viacmenej večerné šaty. Mala som jeden z najväčších aplauzou a veľmi pozitívne ohlasy. Takže sa tam určite v budúcnosti vrátim a budem rozvíjať značku Zuzana Haková. Nejaké ponuky som už aj dostala. Organizácia bola na veľmi vysokej úrovni.
 
Rozdiely medzi čínskou a slovenskou módou sú z môjho pohľadu dosť veľké. Pre mňa je Čína krajina extrémov a toto som pozorovala aj v móde. V porovnaní so Slovenskom je čínska móda určite výstrednejšia, čo sa farieb a zdobenia týka, avšak upredňostňujú decentnosť strihov - napríklad hlboké výstrihy s odhaleným poprsím som tu nevidela. Zato kreslené postavičky a rôzne doplnky tohto druhu tu nie sú len pre deti, často vidieť aj dospelé ženy poobliekané a nahodené práve v takýchto pre nás detských motívoch.
 
 
Na Harbin fashion weeku som mala možnosť vidieť tvorbu aj mladých čínskych, ruských, ukrajinských, britskych a thajských módnych tvorcov. Čínska móda na móle bola už dosť podobná tej našej europskej.
 
 
Čína ma inšpirovala pestrými farbami, rôznymi vzomi a kožušinami, ktoré vidieť na každom kroku. Často kombinujú aj nekombinovateľné. Veľkým prekvapením bolo to, že tu nebolo tak lacno, ako by človek predpokladal. Čína má svoje čaro, výborné jedlo, veľmi zdvorilých ľudí a je dosť zaujímavá.
 
Čím viac cestujem, tým viac som hrdá na Slovensko, našu kultúru, našu krásnu módnu tvorbu, a na to, akí sme.

- - Inzercia - -