Dnes je pondelok, 15.júl 2019, meniny má: Henrich
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Hviezdami filmového festivalu v Karlových Varoch budú Richard Gere a Jamie Dornan

jún 29, 2015 - 09:06
Hlavnou hviezdou tohtoročného filmového festivalu v Karlových Varoch bude známy herec a režisér Richard Gere. Pozor, nielen on bude veľkým lákadlom podujatia. Dámy, ktoré milujú trilógiu 50 odtieňov sivej, sa môžu tešiť na hlavného filmového hrdinu Jamieho Dornana.

Gere sa zúčastní na otvorení jubilejného 50. ročníka festivalu uvedením jedného zo svojich najnovších filmov Time Out of Mind. Následne si prevezme ocenenie Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie.

Okrem neho pricestuje aj jeho rodák a kolega Harvey Keitel, ktorému sa rovnakej pocty na karlovarskom filmovom festivale dostalo už v roku 2004. Ďalším prominentom festivalu bude severoírsky herec Jamie Dornan, ktorý s režisérom Seanom Ellisom predstaví pripravovanú vojnovú snímku Anthropoid pojednávajúcu o atentáte na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha v roku 1942. Herec sa preslávil kontroverznou snímkou 50 odtieňov sivej

V kúpeľnom meste odprezentuje svoj najnovší film Mladosť talianskeho režiséra Paola SorrentinaCenu prezidenta festivalu si podľa skoršieho oznámenia prevezme česká herečka Iva Janžurová. O víťaznej snímke spomedzi 13 titulov bude rozhodovať veľká porota. Medzinárodný filmový festival Karlove Vary sa uskutoční 3.-11. júla. 

Michaela Hollá, SITA, Foto: SITA

 

- - Inzercia - -