Dnes je piatok, 22.február 2019, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jakubisko, Kovár, Kráľovičová: Poézia žije v srdciach mladých!

február 04, 2015 - 21:21
V bratislavskom Lamači sa uskutočnil už tretí ročník recitačnej súťaže, na ktorej predviedli svoj talent malí i väčší žiaci. Do hviezdnej poroty zasadli aj známe mená ako Juraj Jakubisko, Deana Horváthová-Jakubisková či František Kovár. Prinášame vám s nimi exkluzívny rozhovor...

Výherkyne recitačnej súťaže v bratislavskom Lamači postupujú do celomestského, a ak postúpia, tak aj do celoslovenského kola v recitácii. V treťom ročníku súťaže svojím prednesom najviac upútali sestry Mária a Karina Dávidové. Na mladé a talentované dievčatá nešetrila chválou ani porota. "Keď sa na pódiu postavila tá maličká, ledva ju bolo vidieť, no akonáhle začala recitovať, bola skutočne všade. Teším sa, že máme na Slovensku aj mladú generáciu recitátorov, deti, ktoré si pestujú lásku k literatúre," prezradil nám v rozhovore herec František Kovár.

Do poroty okrem neho zasadla členka činohry SND Marína Kráľovičová, herečka a producentka Deana Horváthová-Jakubisková s manželom, skvelým režisérom Jurajom Jakubiskom. K zvučným menám v hodnotiacej komisii patrila aj spisovateľka Ivana Havranová, člen činohry SND Štefan Bučko, zástupkyňa vydavateľstva IKAR Mária Lešková, šéfredaktorka Slovenky Mária Miková, poslankyňa MČ Lamač Marta Janyšková a garantom súťaže bol režisér a propagátor prednesu Juraj Sarvaš.

Rozhovory s manželmi Jakubiskovými a herečkou Máriou Kráľovičovou nájdete vo videogalérii. 

Autor a foto: RED, Ramon Leško

Video: Dominik Besler

- - Inzercia - -