Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jana Jurčenko sa už pripravuje na jesenné Bratislavské Módne Dni!

september 21, 2015 - 22:31
Súčasťou nového bratislavského projektu pod názvom River Show, sa stala aj talentovaná slovenská návrhárka Jana Jurčenko. Niekoľko zo svojich modelov predstavila pozvaným hosťom na módnej prehliadke v hoteli Grand Hotel River Park.

Nedeľa večer v salóniku bratislavského hotela Grand Hotel River Park patrila dobrému koňaku a krásnym šatám z dielne Jany Jurčenko. Nultý ročník River Show, ktorej hlavnou úlohou je vrátiť život na Dunaj sa zakončil v naozaj veľkom štýle!

Oslavu 250. výročia destilátu Hennessy spestrila prehliadkou svojich modelov módna návrhárka Jana Jurčenko. Ako nám prezradila, pred výberom jednotlivých modelov pre tento večer si naštudovala históriu Hennessy a obdobie v ktorom tento destilát vznikol.  "Úplne ideálne sa mi sem hodila táto brokátová kolekcia. Kvetinové vzory, krajka a samozrejme aj tá farebnosť, ktorá je bordovo zlatá a čierna," dodala.

Fanúšikovia tvorby Jany Jurčenko sa môžu na novú kolekciu tešiť už o pár týždňov. Nové modely šiat predvedie už tradične na móle Bratislavských módnych dní. "Musím sa priznať, že zatiaľ je celá kolekcia len v takých víziách. Ešte nemá konkrétne tvary, ale dúfam, že čím skôr, keď všetky pracovné povinnosti opadnú, tak už nadobudne konkrétnejšiu formu." Bratislavský Fashion Week bude 20-22. októbra v priestoroch Refinery Gallery.

Na samotnej módnej šou Jany Jurčenko boli neprehliadnuteľné tohtoročné finalistky Miss Slovensko. Samotnú prehliadku otvorila naša aktuálna kráľovná krásy Lujza Straková. "Strávili sme spolu skoro dva týždňe v Turecku. S dievčatami som sa veľmi zblížila a sú teda aj mojimi kamarátkami. Preto som si ich vybrala, aby tu dnes večer boli so mnou," objasnila Jurčenko svoj výber modeliek.

Napriek tomu, že úspešná slovenská návrhárka má obľubu v  tvorbe značky Dolce & Gabbana, sleduje aj tvorbu našich rodákov. "Sledujem aj tvorbu svojich kolegov. Myslím si, že Slovensko má veľmi šikovných módnych návrhárov. Tvoria v rôznych oblastiach a mnohých obdivujem."

Dušan Marko, Foto: Martin Rinčo

- - Inzercia - -