Dnes je sobota, 17.august 2019, meniny má: Milica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jana Kirschner vydala album Moruša: Čierna

október 27, 2014 - 17:20
Novinka je druhou časťou úspešného projektu Moruša, ktorý speváčka pripravovala viac ako dva roky.
Speváčka Jana Kirschner dnes vydala dlho očakávaný album Moruša: Čierna. Druhú časť úspešného niekoľkoročného projektu s názvom Moruša interpretka slávnostne uviedla v bratislavskom klube Urban House. Návštevníci a návštevníčky podujatia si mohli vypočuť celú nahrávku, ku ktorej speváčka ponúkla aj audiovizuálnu prezentáciu. Po tlačovej besede Kirschner s kapelou v menšej zostave odohrala aj krátky koncert, počas ktorého zazneli nové skladby Na krídlach divých včiel a Tajomstvo.
 
Hoci má nová štúdiovka podtitul Čierna, vôbec nepôsobí temno. Ako povedala Jana Kirschner pre agentúru SITA, ona sama album vníma ako nežný a ženský. „My sme ani nechceli, aby bol temný. Čierna je nejaká farba, ale chceli sme prekročiť stereotypy, ktorými sa práve označenie biela-čierna spája,“ vyjadrila sa interpretka. „Čierna mi pripomínala korene, ktoré sú prepletené, elektroniku, ktorá prepletá svet z každej strany. Je to však symbolické,“ dodala tiež. 
 
Moruša: Čierna vznikla zároveň s predošlou nahrávkou Bielou, obe sú však odlišné. „Odlišuje sa modernosťou zvuku. Začali sme s ním ešte viac experimentovať, je tam aj viac elektroniky a vrstvenia hlasov, čo vytvára pocit, že človek je ešte viac vtiahnutý do tej nahrávky. S predchodcom ho spájajú hlavne inštrumenty. Sú tam rovnaké nástroje, ktoré nahrávali aj prvý album,“ priblížila Jana Kirschner. 
 
 
Súčasťou nového albumu je i pilotný singel Muzika!, ktorého text tvorí iba jedno slovo a ako Jana Kirschner prezradila, nahrávalo ho vyše tisíc ľudí. „Je tam dav z koncertu. Niečo sme nahrávali s Oskarom Rózsom, je tam aj Zdenka Predná, všetci možní. A oni hovoria jedno slovo, ktoré nás všetkých spája,“ povedala. „Celá skladba je poctou tomu, prečo tú hudbu robíme a tiež muzikantom, ktorých mám rada, a ktorí ma ovplyvnili,“ povedala tiež. 
 
Tridsaťpäťročná interpretka v súčasnosti s Eddiem Stevensom čaká druhé dieťa. S novinkou však už teraz plánuje vyraziť na turné, ktoré by sa malo začať v apríli. Ako tiež povedala agentúre SITA, práve koncerty boli pre ňu z celého projektu Moruša najosobnejšie. „Morušu Bielu som prežila na pódiu a celú som ju pochopila až tam. Tá energia hrať s pätnástimi muzikantmi. Stali sme sa jednou veľkou rodinou,“ vysvetlila interpretka. „Moruša bola pre mňa nielen hudobný ale aj osobný prerod,“ priblížila napokon, ako ju hudobný projekt ovplyvnil. 
 
Infoblok:
Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner vydala albumy ako V cudzom meste (2000), Pelikán (2002), Veci čo sa dejú (2003), Shine (2007), Krajina Rovina (2010) či nahrávku Moruša: Biela (2013) a aktuálnu druhú časť s názvom Čierna (2014). Na konte má hity Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. S hudobníkom Eddiem Stevensom majú trojročnú dcéru Matildu Janušku.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -