Dnes je piatok, 22.február 2019, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kamila Magálová: Pečiem vnúčatám aj susedom

január 20, 2015 - 21:43
Počas štyridsiatich rokov hereckej kariéry sa jej nedostalo toľko popularity, koľko jej priniesol televízny kuchársky program Tajomstvo mojej kuchyne. S herečkou Kamilou Magálovou sme sa rozprávali o babičkovaní, háčkovaní podľa internetových návodov, ale aj o tom, na aké jedlo sa rada nechá zbaliť.
V čom ste vy praktická Slovenka?
 
Vo všetkom. Ja na skromnosť asi neumriem. (smiech) Kuchárka, upratovačka, herečka, šoférka, manažérka, milovníčka zvierat... Všetko zvládam, tak normálne, s mierou. Ale vôbec si nemyslím, že som výnimka. Veľká väčšina žien toho zvláda veľmi veľa, pretože sme veľmi šikovné.
 
Nedávno som sa zasmiala na jednom výroku o dnešnej mladej generácii mužov, tí sú vraj nemužní alebo nemožní. Budeme ich my ženy suplovať?
 
Rozosmiali ste ma, ale áno, budeme to my. Bez nás by len ťažko fungovali. Našťastie, nie všetci sú takí.
 
Ľudia vás majú aj zafixovanú ako gazdinú. Je domáca práca, ktorú vyslovene nemáte rada?
 
To by som netvrdila, ale žehlenie je niečo, čomu som neprišla na chuť. Ale to už som vyriešila, so žehlením mi pomáha jedna pani. Samozrejme, niekto povie – veď sa to dá aj pri televízore, ale keď sa ja na niečo pozerám, tak to vnímam naplno. Nepozerám hlúposti, pri ktorých sa dá robiť niečo iné. Inak sa do všetkého púšťam s veľkou vervou.
 
 
Aj do takzvaných mužských prác? Navŕtať niečo, pribiť...
 
Áno, naučila som sa to. Musela som, keďže som sama. Keď neviem, ako sa niečo robí, tak sa spýtam a potom to skúsim.  A keď to nejde, tak to nejde. Ale väčšinou to ide vždy, keď aj na tretíkrát. (smiech)
 
Ako často sa vás ľudia pýtajú na tajomstvo tej vašej kuchyne?
 
Toľko všelijakých krásnych postáv som počas svojej štyridsaťročnej kariéry zahrala, ale tento program mi priniesol bezpochyby najväčšiu popularitu. Na druhej strane, som rada, že je to program, ktorí ľudia sledujú a majú ho radi. Je veľa programov o varení. Každý je jedinečný a keď si ľudia vybrali práve Tajomstvo mojej kuchyne,  znamená to, že vidia, že to viem robiť a že to robím s láskou.
 
Ako herečka kŕmite ducha, v Tajomstve mojej kuchyne kŕmite telo. Žeby ľudia radšej jedli?
 
Veď to je jedno s druhým. Nevylučuje sa to. Sú tri veci na svete, ktoré sú veľmi dôležité. Na prvom mieste je – tri bodky (smiech) na druhom je jedlo a na treťom je duchovno. Treba si užívať všetky tri naplno. 
 
Viac sa dočítate v Praktickej Slovenke!
 
 

- - Inzercia - -