Dnes je pondelok, 13.júl 2020, meniny má: Margita
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Keď sa telo a duch liečia spoločne

apríl 27, 2015 - 11:02
Mapa nášho tela aj duše. Ak v sebe držíme svoj strach, každodenné starosti, trápenia, problémy čakajúce na riešenie, naša telesná a duševná rovnováha sa vychýli a v krátkom čase začneme produkovať znaky choroby, ktorá sa môže prejaviť najrozmanitejšími formami. Môže to byť iba únava, obyčajný kašeľ, ale môže ísť aj o depresiu, bolesti kĺbov, dokonca neplodnosť...Ako je to možné?
Naša duša nám vysiela signály: „Prosím o pozornosť, veď vnútorná rovnováha, potrebná pre naše zdravie sa viditeľne rozpadáva!“ Preto je veľmi dôležité, aby sme sa obrátili na takého odborníka, ktorý nám pomôže nielen poraziť našu chorobu, ale ju aj pochopiť. Taká je terapia Vargha. Ide o celosvetovo uznanú metódu, pri ktorej prvou fázou liečebného procesu je odhalenie telesných a duševných príčin choroby. Liečba sa nesústreďuje len na príznaky, ale aj na odstránenie príčin, ktoré ich vyvolali. Dôkazom úspešnosti liečby sú jej 20-ročné výsledky. Na naše otázky o liečbe odpovedal Zsolt Sebastian Vargha, vedúci odborník pobočky v Dunajskej Strede.
 
Čo je základom terapie Vargha?
Ide o komplexnú liečbu, prispôsobenú na telo, pri ktorej sa aktivuje proces  samoliečenia optimalizáciou funkcií orgánov, mobilizáciou zdrojov energií, ktoré sú k dispozícii, ako aj nastolením vnútornej homeostázy. Osobitnú pozornosť venujeme liečbe duchovných procesov jednotlivca. 
 
 
Takže tu nejde o zázrak, alebo zázračnú liečbu... Čo presne znamená kondiciovanie, založené na bolestivom podnete, ktoré je podstatou vašej liečby?
Vyliečenie zo závažných chorôb často prežívame aj my sami ako zázrak, ale tento zázrak, toto čaro sa skrýva v ľudskom organizme. Na to, aby sme dosiahli želaný stav a aj ho fixovali, je pri našej vedecky zmerateľnej metóde potrebné vyvolať podnet so špecifickým číslom a silou, rytmicky sa opakujúci, mieriaci priamo na prah bolesti. Ošetrujúci terapeut ráznymi podnetmi, stimulujúcimi receptory bolesti, pôsobí na reflexné body Vargha, nachádzajúce sa na chodidle a priehlavku. Keďže stav (telesný, psychický aj duchovný) každého ľudského organizmu je iný, líši sa aj počet podnetov, potrebných na zotavovanie a trvalé uzdravenie.  Počet a sila potrebných podnetov sa mení aj počas osobitnej terapie, v závislosti od zmeny stavu liečeného. Na Univerzite v Pécsi v roku 2007 pomocou výskumu funkcionálnej magnetickej rezonancie (MRI) dokázali, že stimulácia nimi vyznačených bodov podnetmi potrebného počtu a sily, vyvolala zmenu aktivity v rôznych častiach mozgu. Zmena bola jednoznačná vtedy, keď podnet dosiahol prah bolesti, preto sa terapia po celý čas drží na tejto hranici. Bolo teda vedecky dokázané, že naša terapia, stimulujúca nervy prispieva k optimalizácii sebakorekčnej schopnosti buniek.
 
Pri akých chorobách je účinná terapia Vargha? Pre koho je určená vaša liečebná metóda?
Odporučiť ju môžem každému, keďže okrem liečby už existujúcej choroby plní dôležitú úlohu aj pri prevencii, a doliečení pooperačných rán. Celkové zmapovanie stavu, zahrňujúce aj biorezonančné vyšetrenie sa odporúča v každom veku, dokonca aj v detskom.  Môžeme tak zachytiť alergické reakcie, vyvolané rôznymi formami intolerancie (na jedlo, pele, zvieraciu srsť, rôzne chemické zlúčeniny, konzervačné látky), ako aj náchylnosť na polygénne dedičné choroby, akými sú cukrovka, alebo problémy s krvným obehom. Stále viac nás vyhľadávajú aj zdravo sa stravujúci, dôslední rodičia a žiadajú nás o poradenstvo. Našu liečbu odporúčam každému,  kto už trpí nejakou chorobou, ako aj tým, ktorých trápia zdravotné ťažkosti. Samozrejme, môžeme spomenúť aj konkrétne choroby, ktoré sme úspešne liečili našou terapiou: imúnne – autoimúnne choroby, problémy srdca a cievnej sústavy, problémy fungovania štítnej žľazy, choroby pečene a obličiek, ženské a urologické problémy (cysta, myóma, problémy s otehotnením, inkontinencia), choroby lymfatickej sústavy, ochorenia kĺbovej a pohybovej sústavy, mozgová katastrofa, depresia, panika, poruchy spánku. Nech ide o akýkoľvek zdravotný problém, nájdeme riešenie!
 
Čo je potrebné vedieť o liečbe? Čo môže očakávať ten, kto sa rozhodne navštíviť pobočku terapie Vargha?
Na pobočke v Dunajskej Strede je možnosť osobne aj telefonicky si dohodnúť termín. Liečbe predchádza vyšetrenie zdravotného stavu, ktoré zaberie približne hodinu, hodinu a pol. Pacient si so sebou môže priniesť svoj doterajší chorobopis, nálezy. Po konzultácii s pacientom zaznamenáme priebeh jeho choroby, následne zmapujeme stav jeho tela s dôrazom na jeho chodidlá a priehlavok. Samotná liečba je komplexná. Využívame špeciálnu terapiu, založenú na stimulácii reflexných bodov. Súčasťou liečby je aj osobné  zdravotné poradenstvo  (stravovanie, pohyb, komplexný životný štýl), ktoré je v prípade potreby možné doplniť aj liečebnou masážou. Nejde teda o masáž nôh, ani o tradičnú reflexnú terapiu alebo akupresúru. Na chodidlách sa nachádza veľké množstvo nervových zakončení, ale na tomto mieste sa končia aj energické polia a meridiány, ktorými je popretkávané celé naše telo. Telo funguje zdravo v tom prípade, ak v ňom môže energia slobodne prúdiť. Vhodným dotykom a stimuláciou zón chodidla môžeme vplývať na orgány, ktoré sú s nami v kontakte a naopak: nesprávne fungovanie nejakého orgánu sa prejaví v príslušnej zóne chodidla citlivosťou, usadeninou, alebo zmenou inej formy. Počet potrebných stretnutí a ich frekvencia závisia od individuálnych problémov a potrieb liečby.
 
 
Čo je tajomstvom úspechu vašej liečby?
Samozrejme, spätná väzba našich úspešne sa vyliečiacich pacientov. Ďakovné listy pokrývajú celú stenu našej ordinácie v Győri. Medzi našich úspešne vyliečených pacientov patria tak známi špičkoví športovci, olympionici, známi politici, herci, speváci, ako aj matka, ktorá môže vďačiť za svoje dieťatko našej terapii, alebo chlapček, bojujúci s ťažkosťami pohybovej sústavy, ktorého lekári to už vzdali, u nás sa ale napriek tomu postavil na nohy. Prichádzajú však k nám aj pacienti zo zahraničia a zo zámoria. Úspech terapie Vargha sa vlastne skrýva v jedinom slove: vyliečili sa! 
  
Vieme, že aj v Maďarsku riadite viaceré vidiecke centrá. Nie je náročné týždenne precestovať niekoľko tisíc kilometrov? Ako viete zladiť svoj pracovný a rodinný život? Ak dobre viem, máte dve malé deti.
Áno, mám na starosti riadenie pobočiek v Pécsi a Győri. Neustále cestovanie si vyžaduje serióznu organizáciu a obrovskú pomoc v pozadí. Napriek tomu môžem svoj rodinný život nazvať plynulým. Vďačím za to svojej manželke, ktorá je taktiež posilou nášho odborného tímu. Je vyštudovaná odborníčka na podporu zdravia a mentálnu hygienu z univerzity Semmelweiss. Vo všetkom cítim jej maximálnu podporu, aj vďaka tomu funguje náš spoločný život, tak v odbornej, ako aj súkromnej sfére. Cestovanie zvykne často komplikovať aj extrémne počasie, alebo iné vonkajšie faktory súvisiace so zjazdnosťou ciest.  Moje profesijné poslanie ale určuje môj postoj k celému životu. Liečenie ma nikdy nedokáže unaviť, práve naopak. Liečenie je to, čo ma vie skutočne nabiť v každodennom živote. Bez toho by som nemohol byť ani plnohodnotným otcom a manželom. Toto som ja, toto ma robí šťastným. 
 
Zdroj a foto: RED, Vargha Terapia

- - Inzercia - -