Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kiskovi blahoželali ku Dňu Ústavy SR Obama či Gauck

september 01, 2014 - 18:35
Prezident USA Barack Obama vo svojom liste ocenil, že Slovenská republika po tom, čom sa úspešne transformovala na slobodnú a demokratickú spoločnosť, zdieľa svoje skúsenosti aj s inými krajinami, ktoré sú na ceste k rozvinutej demokracii.
Prezident SR Andrej Kiska dostal pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ústavy Slovenskej republiky blahoprajné posolstvá od viacerých štátnikov či predstaviteľov kráľovských rodín. Blahoželal mu americký prezident Barack Obama či prezident Spolkovej republiky Nemecko Joachim Gauck, informoval hovorca slovenskej hlavy štátu Peter Petrus.
 
Prezident Obama vo svojom liste ocenil, že Slovenská republika po tom, ako úspešne uskutočnila transformáciu na slobodnú a demokratickú spoločnosť, aktívne zdieľa svoje skúsenosti z posledných dvoch dekád so susednými aj vzdialenejšími krajinami, ktoré sú stále na ceste k rozvinutej demokracii. „Slovenský záväzok k medzinárodnej bezpečnosti v regióne aj mimo neho jasne demonštruje naše spoločné pochopenie, že najlepší spôsob na dosiahnutie mieru a prosperity je prostredníctvom rešpektovania ľudských práv a vlády práva,“ napísal prezident Obama. 
 
 
Prezident Spolkovej republiky Nemecko Joachim Gauck zas vo svojom telegrame Andrejovi Kiskovi pripomenul, že Slovensko a Nemecko spája veľmi úzky a priateľský vzťah, pričom vyzdvihol partnerskú spoluprácu v NATO, EÚ a eurozóne. „Som pevne presvedčený, že aj v budúcnosti dokážeme spoločne zdolať výzvy a spoločne sa zasadzovať za silnú Európsku úniu a stabilnú eurozónu,“ uviedla nemecká hlava štátu.
 
Zdroj: SITA
Foto: SITA, AP

- - Inzercia - -