Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kráľovná stužkovej

november 22, 2013 - 08:25
Líčenie na stužkovú nemusí byť len čierno-biele. Vyskúšajte farebné dymové líčenie ktoré pôsobí mlado a sviežo. A vydrží dokonalé až do rána. Ako na to?
1.      Na vyčistenú pleť nanesieme podkladovú bázu. Báza zmatní a zrovná nedokonalosti pleti. Štetcom nanesieme make-up smerom zvonku dovnútra, až ku krku. Odtieň make-upu by mal byť rovnaký ako pokožka, maximálne o odtieň bledší, aby sme pleť rozjasnili. Na zakrytie kruhov pod očami použijeme korektor – aj tento by mal zodpovedať farbe pleti. V žiadnom prípade nepoužívame tmavší korektor, kruhy pod očami by sa len zvýraznili. 
 
2.      Pred nanesením očných tieňov dáme pod oči trochu transparentného púdru. Zabráni poškodeniu make-upu, ak by nám padlo trošku tmavých tieňov pod oči. Neskôr ho jednoducho štetcom oprášime. 
 
3.      Farebné odtiene môžeme najskôr vyskúšať na ruke, aby sme zistili, či sa farebná kombinácia k sebe hodí. V tomto prípade vizážistka zvolila kombináciu krémových očných tieňov - fialovej a hnedej. Krémové očné tiene vytvoria zaujímavý efekt a môžeme ich použiť aj ako linky. 
 
 
4.      Guľatým štetcom nanesieme hnedý očný tieň – začneme od vnútorného kútika a pokračujeme po celom viečku. 
 
5.      Fialovým očným tieňom orámujeme vonkajší kútik oka. Na vytvorenie takzvaného mačacieho oka potiahneme tieň smerom von, ideálny je na to skosený plochý štetec. 
 
6.      Na vytieňovanie použijeme široký štetec. Tiene musia dokonale splynúť, aby neboli vidieť prechody medzi farbami. Štetcom jemne oprášime transparentný púder.  
 
7.      Umelé mihalnice krásne oživia líčenie a otvoria oko. Dôležité je vybrať správnu dĺžku mihalníc a tiež vhodné lepidlo, ktoré nedráždi oči.
 
 
8.      Na spodné viečko použila vizážistka fialovú ceruzku, ktorá krásne zvýrazní tvar oka. 
 
9.      Po zaschnutí lepidla zvýrazníme horné i dolné mihalnice čiernou špirálou na oči. Nezabudnite na obočie, ktoré pekne orámuje tvár.  Stačí ho jemne prejsť ceruzkou vo farbe vlasov.
 
Na zafixovanie obočia môžete použiť trochu laku na vlasy, ktorý malou kefkou nanesiete na obočie. 
 
10.  Pery zvýrazníme telovou ceruzkou a leskom na pery. Na zafixovanie make-upu použijeme fixačný púder, ktorý pleť zjednotí, zmatní a make-up vydrží dokonalý po celú noc. 
 
11.  Kráľovná stužkovej je pripravená ohúriť...
 
 
Foto: Andrej Balco

- - Inzercia - -