Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

KRUTÁ pravda o celulitíde …ale NIE šokujúca…

marec 29, 2014 - 16:49
Nedávno sa mi dostal do rúk článok s názvom ŠOKUJÚCA PRAVDA O CELULITÍDE. Nejaký odborník v ňom tvrdil, že celulitída je problém svalov, nie pokožky. Tak ma to pobúrilo, že som si zaumienila zistiť, ako je to s ňou naozaj.
Možno tento článok nezmení nikomu život, ale aspoň môžem pomôcť všetkým dámam, ktoré sa podobne ako ja už roky pokúšajú zbaviť tých hnusných hrbolčekov a zorientovať sa. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že dokonalý liek na celulitídu doposiaľ nikto nevynašiel. Ale je niekoľko bodov, v ktorých sa všetci dermatológovia zhodujú. Tak si ich spoločne zopakujme. 
 
1. Celulitída je LEN kožný problém
A nie je spôsobená svalovou atrofiou, ako sa nám snažia podsúvať niektorí pseudoodborníci. MUDr. Hasová z dermatologického centra MEDISKIN mi to len potvrdila. ,,Ak by bola celulitída spôsobená ochabnutím svalstva, nemali by ju športovkyne. Ak sa chceme vyjadrovať odborne, celulitída je lipohypertrofia, rovná sa zbujnenie tukového tkaniva. Podstatou vzniku fenoménu pomarančovej kôry sú zhluky zväčšených tukových buniek uviaznuté medzi vláknami spojivového tkaniva. Dochádza k stláčaniu tukových buniek do tvarov hrozna a ich vytláčaniu smerom k horným vrstvám kože.”
 
 
2. Na veľkosti nezáleží
Je síce pravda, že čím viac tuku máte, tým je pravdepodobnejšie, že budete mať aj celulitídu, ale ako všetci vieme, táto pliaga neobchádza ani štíhle ženy. Pretože celulitída je o podkožnom tuku, a ten má každý. 
 
3. Celulitída diskriminuje
My, ženy, sme si to zlízli, kým muži s celulitídou problém nemajú. Majú totiž inú stavbu tela a tukové tkanivá, ako aj tkanivá medzi tukovou vrstvou a pokožkou v mužskom tele majú inú štruktúru. Sú pevnejšie, takže tuk ,,drží” viac na mieste a nevytvára nepekné zhluky.
 
Viac sa dočítate v aprílovom vydaní LaFemme!
 
Podobné články:
 
 
Autor: Alexandra Okálová
Foto: Isifa, Thinkstock

- - Inzercia - -