Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kto získa titul OTEC ROKA 2014?

jún 19, 2014 - 23:24
Na Slovenku je mnoho dobrých a obetavých otcov, niektorým však osud nadelil ťažšie bremeno, ako je bežné. Takí sú aj traja muži, ktorých príbehy dnes prinášame. Jeden z nich sa stane tohtoročným OTCOM ROKA – bude to ten, ktorý získa najviac hlasov od vás, vážené čitateľky a čitatelia.
1. KRISTIÁN KOUDELKA, Bratislava
 
Dva páry dvojčiat 
 
Na prvý pohľad vzbudzuje rodinka Koudelkovcov obdivné úsmevy. Pekní mladí rodičia so štyrmi krásnymi malými deťmi. Meniť by však s nimi chcel asi málokto a najčastejšia otázka, s ktorou sa stretávajú, je – ako to zvládate?
 
Ak na titul Otec roka niekoho navrhne jeho svokra, je to dobré znamenie. Pani Viera Drimáková je presvedčená, že jej zať Kristián Koudelka je „unikát“ a  titul si určite zaslúži. S jej dcérou Slávkou majú dva páry dvojčiat a zať všetok voľný čas venuje len rodine. Mladí to majú o to ťažšie, že žijú v Bratislave, kde nemajú žiadnych príbuzných a najbližšia stará mama žije päťsto kilometrov odtiaľ...
Kristián Koudelka pochádza zo Svidníka a do Bratislavy prišiel  pracovať ako obchodný zástupca rodinného textilného podniku. Vo vedľajšej dedine, v  Sročíne, nechal svoju lásku Slávku, ktorá mala vlastnú firmu a nechcela ju zo dňa na deň opustiť. Niekoľko rokov udržiavali vzťah na diaľku, potom Slávka ustúpila a po svadbe sa presťahovala do Bratislavy.  Netají, že ju to stále ťahá domov, kde je pekne, ticho – a rodina, ktorá by im mohla s deťmi pomôcť. Takto im rodičia pomáhajú aspoň na diaľku – finančne a materiálne. 
To, že sa Slávke narodia dvojčatá, sa dalo tušiť, pretože sama pochádza z dvojičiek. Príchod Matiasa a Tobiasa pred šiestimi rokmi teda nebol veľkým prekvapením, ale pre mladých rodičov, ktorí boli odkázaní len sami na seba, bol dobrou skúškou. Od prvého momentu sa ukázalo, že niektoré veci nemôže robiť mamička sama a jednoducho ich musia robiť spoločne. Kúpanie, prezliekanie, príprava večernej kaše a kŕmenie dodnes zostali spoločným rituálom. Kristián musel chodiť do práce, ale kedykoľvek to bolo potrebné, zaskočil domov, aby mohla ísť Slávka s deťmi k lekárovi, alebo priniesol nákup. 
Keď mali chlapci štyri roky a Slávka si konečne našla v Bratislave prácu, zistila, že je opäť tehotná a lekár jej oznámil: „Preboha, opäť čakáš dvojčatá!“.
Rodičia netaja, že boli správou zaskočení a prešli ťažkým rozhodovaním. Šestnásťmesačné dievčatká Nela a Stela sú však dnes ich slniečkami a podľa Slávky darom od Boha. Na rozdiel od chlapcov sú pokojné, prítulné a dobre spávajú. Ako vari všetky dcéry, aj ony lipnú na svojom tatovi, ktorého si po návrate z práce celkom okupujú. Živiť početnú rodinu nie je jednoduché, preto si Kristián našiel ďalšiu prácu v predajni automobilov. Jeho každodennou povinnosťou je odvoz a dovoz chlapcov zo škôlky, nákupy – a potom až do neskorého večera, kým štyri deti nezažmúria oči, sa so Slávkou točí len okolo nich. Až potom zíde do svojho kráľovstva v garáži, kde sa tento bývalý dídžej venuje svojmu koníčku – hudbe. Tvorí na počítači pesničky a relaxuje.
 
Viac sa dočítate v SOVENKE!
 
Pripravili: ĽUDMILA GRODOVSKÁ, EVA MIKULOVÁ, KATARÍNA HANYELOVÁ, 
Foto: Daniel Kaplavka, Eva Mikulová a archív

- - Inzercia - -