Dnes je utorok, 25.jún 2019, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ľúb ma a ja vyhrám

júl 29, 2014 - 14:41
Napriek tropickým teplotám som sa v nedeľné popoludnie vybrala na bratislavský hipodróm. Tretia júlová nedeľa totiž už po dvadsiaty druhý raz patrila Slovenskému derby. Starohájsky areál však nebol iba doménou štvornohých krásavcov, i keď oni boli, samozrejme, hlavnými aktérmi, ale aj dám a malých slečien v klobúkoch, ktoré občas vyrážali dych.
„Derby je superznačka, najlepšia a najdrahšia, akú turf má. Z konzervatívneho anglického prostredia expandovala do celého sveta,“ približuje nám riaditeľ Závodiska Bratislava JUDr. Marián Šurda. Osvojil si ju aj náš malý kúsok sveta. Slovenskému derby síce chýba tá príslovečná kráľovská patina z Epsomu, našinec si nepotrebuje na víťaza pripíjať šampanským s jahodami, ale sprevádza ho rovnaká láska ku koňom aj nadšenie a napätie. S mítingom Turfgala oprávnene patrí k topvrcholom dostihovej sezóny. Je to akási skúška dospelosti „okrídlených“ tátošov, najlepších z najlepších v stredoeurópskom regióne. Skúška bez šance na reparát. Štartovať totiž môžu len trojročné žrebce a kobyly. Pokojne by sme mohli povedať, že sú na prahu dospelosti, veď jeden rok koňa sa rovná cirka siedmim rokom toho, čo sedí na jeho chrbte.
 
Pastva pre oči
Dostihový areál praskal vo švíkoch. Mladé rodiny s deťmi, ale aj so štvornohými domácimi miláčikmi, stávkari v ruke s programom a s ďalekohľadom na krku, aby im nič neušlo, mladé dvojice, držiace sa za ruky... Neprehliadnuteľné však boli malé i veľké slečny, sebavedomo kráčajúce dámy všetkých vekových kategórií s neuveriteľnými kreáciami na hlave. Aj ony si prišli zasúťažiť. Porota v zložení Katka Hasprová, Zdenka Kukanová, Ľubica Pilzová a Peter Kočiš mala veru neľahkú úlohu. Vybrať ten najnápaditejší a zároveň najelegantnejší klobúk. Ale aj tu platilo známe olympijské heslo: nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Vyhrali predsa všetky. Stali sa stredobodom pozornosti najmä mužskej časti návštevníkov, i keď aj tá ženská sa rada pozrela (občas aj s istou dávkou žiarlivosti), a v šatníku im pribudol naozaj kuriózny kúsok.
Krásne ženy, rýchle autá a kone určite patria k sebe. Na vzťah ku krásnym ženám sa nijakého muža pýtať nemusíme. Ani Petra Kočiša. Aký je však jeho vzťah ku koňom a k turfu? „Na dostihy rád zájdem vždy, keď mi to čas dovolí. Mám rád kone. Rovnako ako moje dve dcérky Tamarka a Sára. Navyše, na bratislavskom hipodróme je vždy vynikajúca atmosféra. V sedle som však už dlho nesedel, hoci ako študent VŠMU som absolvoval aj hodiny jazdenia v Čiernej Vode. Tak sa aspoň rád pozriem na tých, ktorí toto umenie ovládajú určite lepšie ako ja.“
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
KLÁRA ŠIMOVÁ
Foto: red

- - Inzercia - -