Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Láska na prvý klik

marec 02, 2015 - 12:23
Online zoznamky už dávno nie sú ničím nezvyčajným alebo novým. Dnes sa považujú za bežný spôsob pátrania po partnerovi snov. To však ešte neznamená, že so sebou neprinášajú žiadne nástrahy a nebezpečenstvá...
Vaša predstava stretnutia s tým pravým možno vyzerala pôvodne trochu inak, no pokiaľ už niekoľko rokov bezúspešne hľadáte svoju spriaznenú dušu alebo vám pracovné povinnosti nedovoľujú tráviť čas randením a už máte samoty plné zuby, môže sa stať, že práve zoznamovanie cez internet sa stane vašou záchranou. Ešte predtým, ako sa vrhnete do prečesávania stoviek profilov potenciálnych partnerov, mali by ste vedieť, že aj tento na prvý pohľad bezpečne vyzerajúci spôsob zoznamovania ľudí má svoje nástrahy. 
 
 
Trochu tajomnosti neuškodí
 
Zdravý rozum nám káže „nevykecať“ o sebe úplne všetko hneď na začiatku online rozhovoru. Irónia však je, že sa sami snažíme zistiť o tej druhej osobe čo najviac, aby sme mohli zhodnotiť, či s naším novým objavom len nestrácame čas. Najlepšie je však nájsť si zlatú strednú cestu, poskytnúť o sebe dostatok informácií, aby si o nás mohol potenciálny partner vytvoriť reálny obraz, no na druhej strane si nechať pre seba informácie, akými sú osobné údaje, adresa alebo telefónne číslo. Tiež nemusí byť najlepším nápadom písať z pracovného e-mailu. 
 
 
Klamár, klamár...
 
Anonymita navádza ľudí ku skresľovaniu svojich údajov, v horšom prípade dokonca až ku klamaniu a aj keď si účastníci online randenia uvedomujú, že chatovanie potenciálne vedie  ku skutočnému stretnutiu, pri ktorom môžu byť ich tajomstvá veľmi rýchlo odhalené, nedokážu odolať tomu, aby si aspoň trochu vylepšili svoj kybernetický imidž oproti tomu skutočnému. Osvedčenou zbraňou na klamárov je klásť veľa otázok. Pokiaľ totiž nie sú so svojou online identitou úplne stotožnení, skôr či neskôr sa prerieknu a vy ich ľahko odhalíte. Ďalšou možnosťou je založiť si viac profilov, vďaka ktorým môžete ľahko zistiť, či vám objekt vášho záujmu neodpovedá len na základe toho, čo by ste chceli počuť. 
 
Rafinovaný trik na superklamárov
 
Zoznamky však nenavštevujú len prvoplánoví klamári, ktorých odhalíte raz-dva. Sú aj rafinovaní. Ako ich spoznáte? Napríklad takto: Píšete si s mužom, ale medzi vašimi a jeho reakciami sú veľmi dlhé pauzy. Pritom vidíte, že je stále online. Je jasné, že si píše s ďalšími desiatimi obeťami a s vami to ani náhodou nemyslí vážne. Ktorá bude najperverznejšia, vyhráva. Poprípade si popletie vaše meno (zrejme s tou, s ktorou si píše paralelne s vami) alebo plne zabudne, o čom ste komunikovali pred dvomi dňami. Spoznáte to podľa toho, že sa vás pýta tie isté otázky. Nepochybne tie isté kopíroval aj ostatným adeptkám.
 
 
Úsmev, prosím! 
 
Nie je žiadnym tajomstvom, že na profily s fotkami klikajú ľudia niekoľkonásobne častejšie ako na tie bez fotiek. Mohli by sme tvrdiť, že na výzore nezáleží, pravda však je, že bez fotky alebo aj s fotkou, ktorá je však pre vás nelichotivá, máte len malú šancu na to, že vás niekto osloví. Niektorí internetoví užívatelia sa však snažia vyzerať až tak dobre, že si namiesto svojej profilovej fotky dávajú obrázky rôznych celebrít alebo fotky lepšie vyzerajúcich známych. Pokiaľ by ste mali pochybnosti o výzore vášho online nápadníka, poproste ho, aby vám poslal svoje ďalšie fotky, prípadne aj nejaké rodinné, aby ste si mohli byť istí, že nejde o podvodníka.
 
Online rande po slovensky
 
Agentúra TNS Slovakia realizovala koncom roka 2013 prieskum, podľa ktorého využíva na  flirtovanie internet až tretina slovenskej populácie. Opýtali sa na to 500 Slovákov vo veku od 15 do 65 rokov a zistili, že najradšej online flirtujú ľudia vo veku okolo 30 rokov, ľudia so základným vzdelaním a bez vlastného príjmu. Najaktívnejšími v online randení sú obyvatelia Nitrianskeho a Košického kraja. Až 66% Slovákov však nemá žiadnu skúsenosť s online randením, pričom často internet na zoznamovanie využíva len 5% a občas 29% Slovákov. Prekvapujúci je však fakt, že len takmer polovica ľudí randiacich online je v skutočnom svete nezadaná.
 
Zdroj: RED- zdravie rodiny
Foto: thinkstock
 

 

- - Inzercia - -