Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lásku žijem, hľadám, tvorím. Stále.

máj 12, 2014 - 22:40
Táňu Pauhofovú sme odeli do bielej, ktorá automaticky evokuje svadbu. Podľa tejto herečky s neuveriteľne podmanivým pohľadom by mal byť výsledok svadby v prvom rade emóciou slobody a radosti. Kedy tento stav nastane u nej a kedy príde na rad rodina?
Slovenské denné seriály ťa minuli. Je to zámer alebo náhoda?
 
Úprimne a bez príkras - náhody neexistujú a zámerne si na svojej ceste vyberám projekty, ktoré majú pre mňa nejaký zmysel, nadhodnotu. Som slobodná, životnú úroveň si viem prispôsobiť obdobiu, takže otrokom financií nie som, a nikdy som netúžila „byť videná“ za každú cenu. Vážim si všetkých, ktorí dokážu dať do tohto žánru svoju energiu poctivo a vedia, prečo to robia. Ja by som si zatiaľ na túto otázku odpovedať nevedela. Potrebujem slobodu, čas, túžim tvoriť, objavovať, dať sa strhnúť, okúzliť, oddať sa... Prácou trávim priveľa času na to, aby som ním plytvala na hlúposti.
 
Aktuálne pendluješ Bratislava – Praha a späť. Aké projekty ťa momentálne najviac zamestnávajú?
 
Projekt JA - ten je konštantný, projekt za zachovanie psychického a obnovenie fyzického zdravia. A nech nie som také trdlo (smiech). Ďalej predstavenia v SND, v divadle Aréna,  pracovné stretnutia, kamerové skúšky, príprava na nový Evitin film Všetko alebo nič, projekt Korene v Modrom salóniku, z ktorého mám najväčšiu radosť, pretože je magický, plus organizovanie desiatok ďalších plánov do budúcna... Jaj, a projekt záhrada. Chcem si totiž nasadiť orgován.
 
V tvojom prípade platí rovnica: čo scenár – to úspech. Podľa čoho si ich vyberáš?
 
Nie je to vždy úspech, o to je dôležitejšie vedieť, prečo sa do toho púšťam. Samozrejme, podľa témy, obdobia, v ktorom práve som, postavy, ktorú mi s dôverou ponúkajú, celého pracovného tímu…Viac-menej je to intuitívne. Deje sa to nejako samo a ja to iba s vďačnosťou prijímam a s dôverou korigujem.
 
 
Fotili sme ťa v bielom, to evokuje svadobné šaty. Aké máš predstavy o svojej svadbe? 
 
Nemám, som v období, keď sa snažím pomenovať a vyjasniť si tento krok. Emócia výsledku by mala byť slobodná a radostná.
 
A vôbec, ako prežívaš máj – lásky čas?
 
Lásku žijem, hľadám, tvorím, po láske túžim a nedám na ňu v akejkoľvek forme dopustiť. Stále. Máj-nemáj.
 
Je krásne, s akou láskou rozprávaš o dedkovi. Ako sa dá žiť s človekom o dve generácie starším a fungovať v jednej domácnosti? Kto koho ťahá viac?
 
Absolútne harmonicky a veľakrát enormne vtipne. Môj dedko je môj maják, láska, ktorá je bez podmienok. Obetavý, láskavý, nesmierne múdry, galantný človek. Dedko je cesta, z ktorej som prišla, môj koreň. Ja som jeho esprit, hnací motor  a energia. Nedovolím mu poľaviť ani na chvíľu… Ťaháme sa navzájom a pre mňa je to jedno z najväčších šťastí, ktoré mám.
 
Viac sa dočítate v májovom vydaní LaFemme!
 
Autor: Daniela Vidová
Foto: Petra Ficová
Styling: Andrej Kusalik
Make-up a vlasy: Soňa Kubeníková
 
Podobné články:
 

 

- - Inzercia - -