Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letné vitamínové bomby z ovocia a zeleniny

máj 09, 2014 - 16:30
Sezóna domáceho ovocia a zeleniny je v plnom prúde. S novinkami od Philipsu je príprava zdravých a osviežujúcich nápojov veľmi praktická a rýchla. S niektorými odšťavovačmi si môžete dokonca pripraviť šťavu priamo do pohára. S ovocím a zeleninou, ktoré sú veľmi tvrdé, vláknité či škrobovité si hravo poradí lepší mixér. Nechajte sa inšpirovať lákavými receptami, ktoré zvládne pripraviť naozaj každý.
Nápoj lásky
Potrebujeme: 1 ananás, 300 g jahôd, 100 g malín, 4 kocky ľadu
Postup: Ananás olúpeme, rozštvrtíme a odšťavíme. Šťavu spolu s jahodami a malinami rozmixujeme v mixéri dohladka. Pridáme drtený ľad a ihneď podávame.
Odporúčame použiť odšťavovač HR1871 od Philipsu.
 
 
 
 
Letný koktail
Potrebujeme: hrsť jahôd, hrsť malín, hrsť černíc, 2 polievkové lyžice čučoriedok, 1 polievkovú lyžicu malinového sirupu, 1 polievkovú lyžicu limetkovej šťavy, 200 ml perlivej sódy, 4-6 kociek ľadu
Postup: Ovocie rozmixujte a prelejte cez sitko, aby ste dostali čistú šťavu. Odpad vyhoďte a do mixéra nalejte získanú šťavu, pridajte malinový sirup, limetkovú šťavu a kocky ľadu a všetko spolu rozmixujte. Chutný osviežujúci nápoj môžete ihneď servírovať. 
Odporúčame na prípravu použiť mixér HR2096 od Philipsu.
 
 
 
 
Kokteil zo šampanského s vanilkovou zmrzlinou
Potrebujeme: 250 g čerstvých alebo mrazených malín, 4 porcie dobrej vanilkovej zmrzliny, 200 ml šampanského 
Postup: Pokiaľ používame mrazené maliny, rozmrazíme ich. Necháme si 12 malín na ozdobenie a z ostatných pomocou ponorného mixéru pripravíme pyré. Pyré rozdelíme do 4 kokteilových pohárov a do každého pridáme porciu vanilkovej zmrzliny. Opatrne nalejeme šampanské, aby na malinovom pyré vznikla oddelená vrstva. Ozdobíme zvyšnými malinami a podávame. 
Odporúčame na prípravu použiť ponorný mixér HR1623 od Philipsu.
 
 
 
Zdroj a foto: Philips
 
 
Podobné články:
 
 
 
 

- - Inzercia - -