Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Líčenie v podaní Athiny Zervy: Nevesta ako obrázok!

jún 30, 2014 - 17:32
Výherkyňa líčenia medzinárodne uznávanou vizážistkou Athinou Zerva absolvovala svadobné líčenie pred kamerami Ženského webu. Mamička malého Marcusa, Miška, mala problematickú pleť, no pani Zerva sa pohrala s jej tváričkou tak, že vyzerala absolútne bezchybne a sviežo. Presne tak, ako má nevesta počas svojho svadobného dňa vyzerať...
 
Výherkyňa Ženského webu Miška si vyskúšala predsvadobné líčenie. S prácou Athiny Zervy bola nadmieru spokojná, dokonca sa sama rozhodla, práve kozmetikou ZERVA chce byť nalíčená aj počas svojho dňa D. Ako napokon vyzerala nevesta vo svadobný deň a čo treba urobiť pre správne a dokonalé líčenie sa dozviete v článku.
 
 
KROKY PRE PERFEKTNÝ MEJKAP
1. Podkladová báza pre mastnú pleť
Aby sa predišlo zbytočnému masteniu pod mejkapom, čo v konečnom dôsledku znamená lesknutie sa, zvolila pani Zerva Pre make-up base. Emulziu, ktorú naniesla hlavne na čelo a nos, líca aj bradu. Báza sa nepoužíva pod oči. 
2. Korektor
Problém kruhov pod očami nebol výrazný a vzhľadom k svetlej pokožke budúcej nevesty spani Zerva do oblastí pod oči aplikovala korektor č.1. Docielili sme tak sviežosť a rozjasňujúci efekt.
3. Mejkap
Na pokožku tváre sa použil minerálny mejkap Foundation perfection č.0 obsahujúci púder. Je krémovej konzistencie a obsahuje prírodné zložky, vhodné aj pre najcitlivejšiu pleť. Mejkap bol nanášaný štetcom roznomerne po celej tvári vrátane očných viečok, kým nezakryl všetky problematické zóny.
4. Fixačný púder
Pre matný efekt bez lesku pani Zerva aplikovala zákazníčke sypký fixačný púder. Je transparentný , preto nemení farbu mejkapu. Vydrží veľmi dlho a masnota pokožky je potlačená. 
5. Kamufláž
Nevesta mala okrúhly typ tváre, preto pri korekcii tvárových čŕt sa pani Zerva zamerala na optické zúženie lícnych kostí a partií v oblasti čela. Kamufláž je hustá hmota, ktorá zložením pripomína krémový korektor. Je tmavá približne ako bronzové púdre a je výborným prostriedkom korigovania tváre.
6. Biely korektor
Túto čarovnú tyčinku pani Zerva použila na rozjasnenie v oblasti čela a líc. Presvetlujúci hodvábny efekt dodal tvári iskru a svieži mladistvý efekt.
 
 
OBOČIE
Ceruzka
Na obočie zákazníčky zvolila pani Zerva ceruzku č.1, ktorá je teplej hnedej farby a ladí tak s farebným typom nevesty.
 
KROKY PRI LÍČENÍ OČÍ
1. Hnedá ceruzka
Ceruzku tmavo hnedej farby pani Zerva použila pod spodnú líniu mihalníc, pričom pre jemnejší efekt ju rozmazala štetcom. Takto nanesená linka optický zväčšuje oko.
2. Béžový tieň
Tieň telovej farby s jemným lesklým nádychom bol aplikovaný na celú plochu horného viečka. Oko krásne rozjasnili a vytvorili základ tieňovania očí.
3. Hnedý tieň
Stredne hnedý očný tieň pani Zerva prepracovala do plynulého prechodu na zhybe viečka. Zemité farby dávajú očiam decentný prirodzený nádych. 
4. Čierna ceruzka
Na vrchnom viečku bola nanesená ceruzka čiernej farby pre zväčšenie oka blízko pri mihalniciach, čím vznikla ilúzia hustejších mihalníc. Rovnaký postup nasledoval na spodnom viečku. 
5. Maskara
Pani Zerva použila maskaru len na predprípravu mihalníc pre lepenie umelých rias. Maskara aj očistí mihalnice od zvyškov očných tieňov
6. Umelé mihlanice
Pomocou lepidla a pinzety, boli aplikované umelé riasy na vrchné viečko. 
7. Vínový očný tieň
Budúcu nevestu veľmi oživil vínovofialový očný tieň, ktorý bol jemne prepracovaný do zemitého líčenia. Zvýraznil tak krásne zelené oči. Použil sa na vrchné aj spodné viečko.
8. Biely tieň
Biely očný tieň sa nanášal do oblasti pod obočím. Táto technika oko jemne zväčší a rozjasní. Všetky tine na očiach boli dokonale prepracované do plynulého prechodu.
9. Tekutá čierna linka
Finálnym krokom bola aplikácia čiernej tekutej linky jemne ponad lenenie umelých mihalníc. Zjednotila líčenie a zvýraznila už aj tak dosť výrazné mihalnice.
10. Svetlý tieň
Pani Zerva aplikovala do stredu očného viečka jemný svetlý očný tieň, ktorý pohľad veľmi rozžiaril. 
11. Záverečná fáza – fialová maskara
Nakoniec sa aplikovala opätovne maskaru na mihalnice. Tentokrát fialovú, ktorá ladí s očami a celkovým líčením. Tento spojovací efekt zjednitil prirodzené riasy s umelými. 
 
 
LÍČKA
Lícenka jasnej ružovej faby z novej jarnej kolekcie dala tvári nádherný zdravý nádych. Naniesla sa priamo na líca. 
 
KROKY PRE DOKONALÉ PERY
1. Kontúrovacia ceruzka
Ceruzku Pink flower pani Zerva použila nie len na ohraničenie pier, ale aj prifarbila vnútornú plochu pier. Zabezpečuje to trvácnosť rúžu a vytvára základ pre objemné pery.
2. Rúž 
Rúž č. 43 je naturálnej farby a dotvoril prirodzene krásnu líniu pier. Obsahuje včelí vosk vďaka čomu pokožka pier dostáva hydratáciu a vydrží celé hodiny.
3. Lesk na pery
Do stredu pier bol nanesený lesk obsahujúci ovocné šťavy. Takto lokálne aplikovanie lesku spôsobuje efekt nárastu objemu pier.
 
 
 
Ako vyzerala Miška počas svojho svadobného dňa? Vďaka svojej kráse a jej podčiarknutiu kozmetikou ZERVA skutočne neodolateľne!
 
 
Video z líčenia nájdete pod článkom!
 
Zdroj a foto: ZERVA, B. Džurňák, T. Dananai

- - Inzercia - -