Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lukášovi Adamcovi vrátia po nehode vodičský preukaz

august 01, 2013 - 12:52
Dvadsaťšesťročný spevák prišiel o vodičák vlani v auguste, keď pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu.
Víťaz druhej série Česko Slovenskej SuperStar Lukáš Adamec sa v stredu dostavil na Okresný súd Košice I., ktorý rozhodoval o tom, či dostane naspäť svoj vodičský preukaz. O ten prišiel po tom, čo vlani v auguste spôsobil dopravnú nehodu. Sudca jeho žiadosti síce vyhovel, no prokurátor si vyžiadal ešte tri dni na potvrdenie rozsudku. Spevák bude po vrátení vodičáku v 20-mesačnej skúšobnej dobe.
 
Dvadsaťšesťročný Adamec spôsobil nehodu vlani začiatkom augusta v Košiciach, keď pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie a nedal prednosť v jazde prichádzajúcemu vozidlu, v ktorom sedeli tri osoby. Spevák aj vodič druhého auta vyviazli bez zranení, ale dve pasažierky museli na mieste ošetriť záchranári. Na autách vznikla škoda za 10-tisíc eur. Policajti Adamcovi po nehode namerali v dychu 1,42 promile alkoholu a neskôr voči nemu začali trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Koncom októbra spevák uzavrel s prokuratúrou dohodu o vine a treste a následne ho v decembri súd potrestal 20-mesačným zákazom šoférovania a pokutou 1500 eur. "Od spáchania tohto skutku som sa nedopustil žiadneho priestupku ani trestného činu. Pracujem v istej obchodnej spoločnosti a vodičské oprávnenie je pre mňa bytostne dôležité. Taktiež ho potrebujem i pri vykonávaní inej práce, mimo môjho zamestnania," uviedol na stredajšom pojednávaní Adamec, ktorý sa po jeho skončení vyjadril aj pre médiá. "Je to úľava, že skoro po roku dostanem späť vodičský preukaz, i keď si ešte musím naňho počkať. Samozrejme skutok, ktorý sa stal, je pre mňa ponaučením. Ak už budem mať vodičák v ruke, tak určite si urobím dlhú trasu po meste, aby som si opäť užil šoférovanie," vyhlásil pre portál Topky. 
 
Lukáš Adamec je členom kapely Siempre, ktorá vznikla v roku 2008. Na jar 2009 formácia nahrala prvé demo, ktoré pozostávalo z troch piesní. O rok v marci vydali svoj eponymný debutový album, ktorý obsahoval jedenásť skladieb. V roku 2011 sa Adamec prihlásil do šou Česko Slovenská SuperStar, ktorú vyhral. Kapela sa tak dostala do širšieho povedomia verejnosti. Vo februári Adamec predstavil prvý sólový singel s názvom Ty vieš. Textársky sa o vznik balady pričinili Vlado Krausz a Tomi Okres. 
 
Autor: SITA
Foto: SITA

- - Inzercia - -