Dnes je utorok, 25.jún 2019, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Luxusný hodváb

apríl 30, 2014 - 21:46
Jarná sezóna prináša do módy farebnosť a obľúbenými sa stávajú čoraz ľahšie vzdušné materiály. Za najluxusnejší materiál považuje Iveta Petergáčová nestarnúci hodváb. Vzácne látky, ktoré mohli obdivovať aj hostia Bratislavských módnych dní k nám dováža z Talianska.
Máme tu sezónu jar/leto 2014. Čo je v móde?
Čo sa farieb týka, pôjdu pastelové farby, konkrétne odtiene marhuľovej, modrej, zelenej, sivej a pieskovej. To sú hlavné farby.
 
Je táto kolorika univerzálna alebo závisí od farby vlasov, postavy, veku...?
Určite nie je univerzálna. Je to individuálne. Napríklad ja si tieto pastelové farby dovoliť nemôžem, vyznievam v nich smutná. Každá žena, ktorá chce byť trendy, ale nesedí jej táto farba, nech ich nenosí. Som zástancom toho, aby si každý obliekol to, čo mu svedčí, a v čom sa cíti dobre. 
 
To sú farby a čo vzory? Ktoré sú aktuálne v móde?
Na jar nám stále prevládajú kvetinové vzory, z jesene a minulého leta nám zostali zvieracie vzory ako napríklad leopard, zebra, výrazné prvky safari, teraz aj v kombinácii so spomínanými kvetinami. Ďalej sa nám vrátili do módy geometrické vzory, akoby ťahy štetcom, bodky, veľké malé a aj ich vzájomná kombinácia. K teplejšiemu počasiu už patria aj etno prvky, ktoré sú aktuálne tiež veľmi moderné. 
 
A čo čipka? 
Tá je aj počas tejto sezóny veľmi žiadaný prvok. A to buď tlačená na hodvábe, ale aj ako samotná čipka. Ženy ju obľubujú pre jej výsostne ženský punc a nežnosť, ktorú oblečeniu dodáva.
 
Vy pracujete s látkami na profesionálnej úrovni, odkiaľ ich beriete?
Mám obchodného partnera v Taliansku, ktorý mi vychádza v ústrety v tom, že napríklad teraz som sa dohodla na množstve vyrobeného jedného vzoru s tým, že tento vzor sa nikde inde a nikdy nezopakuje. Obyčajne urobím predvýber vzorov. Na každú sezónu sa pripravujú nové a nové dizajny aj vo farbách ktoré letia, ale nie každému pristane to, čo je trendy. Vždy sa dá látka prispôsobiť konkrétnym požiadavkám klientky. Poznám svoje zákazníčky, viem odhadnúť, čo chcú, čo sa predá.
 
Aké sú teda tie požiadavky Sloveniek?
Slovenky sú konzervatívne. Šialené farebné kombinácie a extravagantné vzory síce prinesiem, ale veľmi málo žien si z nich dáva niečo ušiť. Pracujem hlavne s návrhármi a módnymi salónmi.
 
Viac sa dočítate v STARE!
 
Podobné články:
 
 
 
Foto: Vlado Anjel

- - Inzercia - -