Dnes je pondelok, 15.júl 2019, meniny má: Henrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mária Čírová svoj Vianočný album pokrstí na Zlatom Koncerte v Bratislave!

december 10, 2015 - 01:42
Talentovaná speváčka Mára Čírová pred pár dňami potešila svojich fanúšikov vydaním Vianočného albumu. V rozhovore pre ŽenskyWeb prezradila, čo ju priviedlo k tomu, aby takýto album vôbec nahrala ale aj ako strávi blížiace sa Vianoce. Máriu čaká už 15. decembra Zlatý Koncert v Bratislave, kde svoje nové cd pokrstí.

Niekoľko dní dozadu sme sa stretli s úspešnou slovenskou speváčkou Máriou Čírovou. Tá koncom novembra vydala svoj nový album, plný vianočných kolied, ktorý dostal jednoduchý názov Vianočný album.

Nahrávka na ktorej nájdeme zbierku vianočných piesní sa dostala do predaja koncom novembra. Album obsahuje celkovo desať skladieb, päť v slovenčine a päť v angličtine. Poslucháči na ňom nájdu známe slovenské koledy ako Búvaj dieťa krásne, Daj Boh šťastia či Tichá noc v úplne novom šate. Svoje miesto si na zozname piesni našla aj doteraz nikdy nevydaná skladba Do noci tichej, ktorú pre Máriu pred 20 rokmi napísal jej otec. 

Mária svoje nové cd pokrstí na Zlatom Koncerte v Bratislave už 15. decembra. Okrem Čírovej sa na spoločnom pódiu v bratislavskej NTC Aegon Aréne predstavia aj Vašo Patejdl a Michal David. Čirová na koncerte vystúpi v plnej zostave so svojou kapelou, sláčikovým kvartetom a vokalistkami. Mária nám prezradila aj to, ako materstvo zmenilo jej vzťah k Vianociam a ako tieto sviatky trávi. "Pozeráme vianočné rozprávky, hráme sa spoločenské hry a k tomu si pečieme a jeme,"dodala s úsmevom. 

Speváčku Máriu Čírovú už môžeme označiť za stálice slovenskej hudobnej scény. Vo viac či menej pravidelných intervaloch nás zásobuje jedným hitom za druhým, už od roku 2008, kedy po výhre v Coca-Cola PopStar vydala svoj debutový singel Búrka a rovnomenný album.

Dušan Marko, Video: Martin Rinčo, Foto: Facebook

- - Inzercia - -