Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mariana Solčanská pokrstila knihu Láska na vlásku

október 08, 2014 - 21:51
Slovenská režisérka a scenáristka Mariana Čengel Solčanská uviedla v utorok do života rozprávkovú knihu Láska na vlásku. Autorkin druhý knižný titul je zasadený do obdobia druhej polovice 15. storočia a zachytáva príbeh dvoch mladíkov, princa Mateja Korvína a syna dedinského kováča Tomáša, ktorí sa na čas rozhodli vymeniť si identity. Mladíci sa však vo svojich nových telách zamilujú a zistia, že nemôžu naďalej žiť v lži.
Inšpiráciu pre príbeh, ktorý vznikol na základe jej rovnomenného filmu, čerpala 36-ročná autorka z románu Princ a bedár Marka Twaina. „Ja si myslím, že všetci by sme sa chceli ocitnúť niekedy niekde inde, než v realite, ktorú žijeme a rozprávka je na to fantastický žáner,“ povedala Čengel Solčanská. „Tá kniha vznikla, aby si ju ľudia zobrali domov, aby ten príbeh mali na svojej poličke, pod posteľou, v posteli, aby sa k nemu vracali a aby si vytvorili ten svet fantázie tak, ako je pre nich najlepší a najkrajší. Dúfam, že sa ľuďom bude rovnako dobre čítať, ako sa mne písala,“ dodala rodáčka z Nitry. 
 
Rozprávkovú knihu pokrstili speváčka Celeste Buckingham a herec Samuel Spišák, ktorí zároveň stvárnili hlavné úlohy v rovnomennom filme. „Želám tejto krásnej knižočke len to najlepšie. Dúfam, že bude mať obrovský úspech a že prinesie ľuďom radosť,“ zaželala publikácii krstná mama. Rozprávku Láska na vlásku budú slovenské kiná premietať od štvrtka 9. októbra. 
 
Infoblok:
Mariana Čengel Solčanská absolvovala kulturológiu a politológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a filmovú a televíznu réžiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Solčanskej knižný debut Legenda o lietajúcom Cypriánovi (2010) vznikol rovnako na základe jej rovnomenného filmu, pre ktorý napísala scenár ešte počas štúdia na vysokej škole.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -