Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

D. Gidová: Bystrica mi pripomína domov

október 26, 2010 - 13:06
Moderátorka počasia DOMINIKA GIDOVÁ tvrdí, že sa neurazí, keď ju niekto osloví „rosnička“. „Oslovenie je staré ako predpovedanie počasia v televíziách, prečo by som sa urážala? Nakoniec, nezáleží na tom, ako vás ľudia oslovia, ale skôr ako vás vnímajú, či ste pre nich plnohodnotný moderátor alebo nie,“ zamýšľa sa Dominika.

Musí moderátorka počasia rozumieť meteorológii? Učili ste sa niekde základy tejto vedy?
Keď  som nastúpila do Markízy, tak som o počasí vedela asi toľko ako bežný človek. Hneď od začiatku si ma však zobrali „do parády“ naši meteorológovia, ktorí mi postupne vysvetlili všetko, čo som k svojej práci potrebovala. Meteorológia je naozaj veľmi obšírna veda, a preto sa doteraz učím nové pojmy a ich význam, a či sa mi darí pôsobiť na obraze dôveryhodne musia posúdiť diváci....

Ste meteosenzitívna – dokáže vám počasie zlepšiť či pokaziť náladu?
Samozrejme, počasie má na mňa určitý vplyv – napríklad keď svieti slniečko, lepšie sa mi vstáva –
ale určite nie taký, ako moja rodina alebo ľudia, na ktorých mi záleží. Keby oni neboli šťastní, môže slnko svietiť aj 24 hodín denne a náladu mi to nezlepší.

Povedzte úprimne, nie je predpovedanie počasia trochu nudné?

Predpovedanie počasia možno vyzerá navonok monotónne a strohé, ale môžem vás ubezpečiť, že niekedy je to naozaj veľmi akčné a častokrát, napríklad v Teleráne, aj pomerne vtipné. A v každom prípade aj zaujímavé.

Prvýkrát ste ľuďom počasie na Markíze predpovedali v pekný dátum – 9. 9. 2008. Priniesol vám tento dátum šťastie – spomínate si ešte na prvé vysielanie?
Moje prvé vysielanie bolo ako prvý bozk, alebo ako prvá jazda na aute... Bol to krásny a nezabudnuteľný pocit. Aj napriek tomu, že som bola na kameru zvyknutá, tak to bolo zrazu niečo nové. Výzva, na ktorú som sa tešila, aj z nej mala rešpekt. Nad dátumom som vtedy absolútne nerozmýšľala, ale musím povedať, že od vtedy si tento deň vždy akosi viac uvedomujem, podobne ako napríklad narodeniny alebo meniny. Je zvláštne, ako si dokáže človek spojiť miesto, dátum a čas s určitými pocitmi a zároveň sa mi núka otázka, či je to osud alebo náhoda. No a keďže ja verím na veci medzi nebom a zemou, tak pripúšťam skôr možnosť osudu.

Vyštudovali ste herectvo – snívavate o nejakej hereckej úlohe?
Nesnívam o jednej konkrétnej hereckej úlohe, ale skôr o „farebných“ muzikálových rolách v kvalitných muzikáloch, čo je reálne v Čechách alebo inde v zahraničí, ale nie na Slovensku. Jednoducho by som si chcela zahrať v poctivej hre, kde sú všetky zložky muzikálu na jednej úrovni.

Herecký talent má vraj aj vaša sestra Veromika, ktorá študuje na JAMU v Brne muzikál ...
Veronika je v poslednom ročníku a okrem toho hrá aj v Národním divadle v Brne a v Ostrave v novo pripravovanom muzikály Marquerite. Štúdium v Čechách si vybrala kvôli kvalite výučby a celkovej profesionalite, ktorá sa prejavuje veľmi univerzálnymi a šikovnými hercami.

Pred pár rokmi ste vraj so sestrou vydali spoločný pesničkový album – pripravujte niečo aj v súčasnosti?

Od malička píšem pesničky a spolu so sestrou aj veľmi rady spievame – a práve preto sme sa asi pred dvanástimi rokmi rozhodli vydať popový album. Mal význam skôr na regionálnej úrovni, veď sme boli v podstate deti. Momentálne pracujeme na dvoch singloch, ktoré by sme chceli uviesť na trh zhruba o mesiac a pol. Štýlovo sme single „ťahali“ do veselej, tanečnej hudby.

Okrem toho, že ste herečka, moderátorka aj speváčka, viete hrať na niekoľkých hudobných nástrojoch a tancovali ste balet. Po kom ste tento multitalent podedili?

Nemyslím si, že som nejaký výnimočný talent, mám len šťastie, že môžem byť dcérou dvoch úžasných ľudí – mojich rodičov – ktorí mi splnili všetko, čo ma robilo šťastnou a stále mňa aj moju sestru podporujú v tom, čo robíme... Vlastne už od malička som vďaka nim chodila na balet a do ZUŠ na klavír aj gitaru.

Pochádzate z Michaloviec – aký máte vzťah k Bratislave a k Záhorskej Bystrici?

Som typ človeka, ktorý má rád počas dňa stres a ruch veľkomesta, ale večer sa rada vraciam niekam, kde je pokoj a ticho. Preto uprednostňujem bývanie v pokojnejších častiach Bratislavy, akou je aj Záhorská Bystrica. Je to v podstate dedinka v meste, a to sa mi páči, keďže mi to pripomína domov.

Autor: RED
Foto: Archív TV Markíza- - Inzercia - -