Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Katka Brychtová: Bratislava má charizmu

júl 28, 2010 - 10:17
V druhom ročníku prestížnej ankety Slovenka roka, ktorú organizuje Star production, vydavateľ titulov Slovenka a Metropola, bolo ocenených sedem výnimočných dám. V kategórii Médiá a komunikácia mala najväčšie sympatie hlasujúcich čitateľov a divákov moderátorka Katka Brychtová.

Od svojich dvanástich rokov žije Katka v Starom meste. Keď bola malá niesla sťahovanie z ružinovského sídliska ťažko, dnes by už nemenila. Popri práci televíznej a rozhlasovej moderátorky študuje na univerzite, aktívne spolupracuje s organizáciou Úsmev ako dar a vie si nájsť čas i na svoje dve takmer dospelé deti, s ktorými rada zájde do kina, či divadla.

Nestáva sa často, že stretnete človeka, ktorý rozpráva o Bratislave s takou láskou a entuziazmom. Aj keď si uvedomuje, že v našom hlavnom meste je stále čo zlepšovať, na jeho uličky a námestia nedá dopustiť: „Bratislava má charizmu. Je to ozaj malé veľké mesto. S nákupnými centrami a servisom služieb má výhody veľkomesta, no všetko je pomerne ľahko dostupné. Na rozdiel od Prahy je naše centrum s kaviarňami stále príťažlivé i pre domácich. Samozrejme nič nie je dokonalé, no nepáči sa mi, ak ľudia začnú na Bratislavu nadávať. Ozaj by som im dopriala, aby skúsili žiť v Paríži či Londýne a mohli ten komfort porovnať.“

So Starým mestom sú úzko previazané aj Katkine spomienky na mladosť. Trasu z domu do VŠMU či divadiel absolvovala nespočetne krát. No nie len o školách a kultúre je bratislavské centrum: „S mojím manželom sme sa zoznámili na diskotéke vo Véčku. Dodnes si pamätám, ako sme sa stretávali pri fontáne na Mierku. Keď sme dostali štipendium, išli sme na rande do podniku vedľa bývalého kina Praha. Za sedemnásť korún sme si dali rezeň a džús. Bolo to super, mali sme peknú mladosť,“ úsmev, ktorý vyčarila spomienka na študentskú romantiku, neprechádza ani pri otázke, či mala v centre obľúbené miesto, či uličku: „Jednoznačne Gorkého ulica, kde boli tuzexy. Nepochádzala som z bohatej rodiny, takže som nenakupovala, ale len obdivovala.“ Dodáva, že v ulici bol zadný vchod do DPOH, kam chodila hrávať, pohľadom do výkladov sa teda dalo vyhnúť len ťažko.

Aj keď sa herectvu posledné roky intenzívne nevenuje, lásku k nemu si uchováva aspoň ako divák: „Keď boli deti malé vôbec som nemala čas zájsť do divadla, no teraz chodím už aj s dcérou Katkou. Páči sa mi mestské divadlo, ale už som si zvykla i na nové národné, ktoré je pekne zakomponované s  Euroveou. V lete sa opäť chystám na hradné predstavenia. Blízke mi je však i kino, do ktorého často chodím s oboma deťmi.“ Slovenku roka, ktorá srdečnými úsmevmi nešetrí, titul vypovedajúci v prvom rade o popularite medzi divákmi a poslucháčmi potešil. „ Bolo to pre mňa veľké prekvapenie a trvalo dlhšie, kým som pripustila, že by som si to mohla aspoň trochu zaslúžiť. Všetkých dvadsaťjeden nominovaných žien bolo výnimočných. Spoločným darčekom od organizátorov súťaže bol relaxačný pobyt v Brusne, na ktorom sme sa veľmi rýchlo spriatelili. Ku každej z nich cítim veľký obdiv a rešpekt.“

Autor: LUCIA DREVICKÁ
Foto: Marián Podlesný

- - Inzercia - -