Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Máte doma maturanta?

marec 24, 2010 - 15:30
Koncom septembra minulého roku VW SK podpísal zmluvu o spolupráci so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Jej obsahom bolo aj vytvorenie nového študijného zamerania „Automobilová produkcia”. Už tento rok ho začnú študovať prví záujemcovia.

Na študijný program Výrobné systémy a manažérstvo kvality so zameraním Automobilová produkcia sa po prvýkrát budú môcť záujemcovia prihlásiť v školskom roku 2010 -2011. Od septembra začnú prvé študijné zameranie tohto druhu na Slovensku študovať terajší druháci, ktorí si ho vyberú ako oblasť svojej špecializácie. Maturanti, či iní záujemcovia si môžu na tento študijný program podať prihlášku do konca marca.


Tí, ktorí sa naň prihlásia, získajú vzdelanie v špičkovej kvalite. Na tomto ojedinelom projekte na Slovensku sa bude Volkswagen Slovakia podieľať nielen finančne, ale aj materiálne a svojím know-how. „V súčasnosti už komunikujú garanti jednotlivých predmetov s približne tridsiatkou našich špecialistov na príprave učebných textov, prednášok a sylabov,“ vysvetľuje Jana Široká z oddelenia Coachingu.

Odborníci z VW SK budú na univerzite aj priamo prednášať, študenti sa zasa dostanú priamo do nášho závodu. Získajú tak najnovšie vedomosti z automobilovej produkcie. Dostanú sa do kontaktu s najmodernejšími postupmi a technológiami, ktoré sa v súčasnosti používajú na výrobu automobilov. Okrem jednotlivých prevádzok navštívia aj laboratórium VW SK a priamo v praxi sa budú učiť ako funguje kvalitný logistický systém.


Štúdium bude zahŕňať aj internacionálny program – odborné stáže v závodoch koncernu VW a prednášky odborníkov zo zahraničných vysokých škôl ako sú Technická univerzita Braunschweig, AutoUni, či Odborná vysoká škola Ingolstadt.

„Zameranie „Automobilová produkcia“ chceme spoločne výhľadovo pripraviť aj vo variante samostatného akreditovaného študijného programu – Euroinžinier v automobilovom priemysle,“ povedal prof. Ľubomír Šooš, dekan SjF STU. Zatiaľ budú môcť študenti toto zameranie absolvovať na úrovni bakalára.

Autor: redakcia

- - Inzercia - -