Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Metropola oceňovala

apríl 21, 2010 - 10:54
Novovešťanka Reichlová, Petržalčanka Ivana Brezinská, Bystričanka Ľudmila Moková a Lamačanka Lujza Servanská – to sú dámy, ktoré si v jednotlivých mestských častiach vybrali sami občania v ankete pri príležitosti MDŽ. Anketu vyhlásil mesačník Metropola, aby tak upozornil na ženy, ktorých život, práca či osud sú inšpiráciou aj pre iných a zaslúži si úctu a obdiv. Všetky štyri sa spoznali na príjemnom neformálnom stretnutí, ktoré zorganizovalo vydavateľstvo Star production.

„Naše vydavateľstvo sa sústreďuje na ženy, zaoberá sa ich problémami aj radosťami  a som veľmi rada, že môžeme aj na stránkach regionálnych novín Metropola predstaviť  ženy, ktoré si popri svojich rodinných povinnostiach nájdu čas a energiu, urobiť niečo v prospech komunity, v ktorej žijú, svojich susedov a známych,“ povedala na stretnutí riaditeľka vydavateľstva Mária Reháková. Ocenené dámy prišla pozdraviť aj šéfredaktorka časopisu Slovenka Mária Miková a tá pripomenula, že časopis Slovenka organizuje prestížnu celoslovenskú anketu Slovenka roka, v ktorej predstavuje úspešné ženy, ktorých práca by možno pre širšiu verejnosť zostala nepovšimnutá...„Anketa o ženu mestskej časti je vlastne takou malou, regionálnou  Slovenkou roka,“ poznamenala s úsmevom Mária Miková.

Ženy z jednotlivých mestských častí si svoje ocenenie skutočne zaslúžia – pani Ľudmila Moková sa dlhé roky stará v Záhorskej Bystrici o komunitu dôchodcov v rámci Klubu dôchodcov, Lamačanku Lujzu  Servanskú poznajú najmä mamičky z tejto mestskej časti, lebo je laktačnou poradkyňou a pôsobí v občianskom združení Mamilla.  Pani Reichlová svoje ocenenie získala najmä za dlhoročnú prácu v Červenom kríži  a Petržalčanka Ivana Brezinská sa vo svojej mestskej časti snaží cez občianske združenie o revitalizáciu detských ihrísk. Na príjemnom stretnutí prišiel ocenené dámy pozdraviť aj zástupca mužov – štátny tajomník ministerstva financií Peter Kažimír, ktorý ocenil predovšetkým ich prácu v prospech komunity, v ktorej žijú, ale tiež im aj poradil, že môžu cez ministerstvo  financií požiadať o dotáciu pre združenia, ktoré pôsobia v ich mestských častiach.

Autor: redakcia
Foto: Tony Štefunko


- - Inzercia - -