Dnes je pondelok, 01.jún 2020, meniny má: Žaneta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Projekt zdravé srdce

marec 22, 2010 - 11:01
Petržalka v aktívnej spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Bratislava odštartovala jedinečný projekt zdravia v podmienkach slovenskej samosprávy, ktorý potrvá do konca roka 2010.

Projekt Zdravé srdce vo vlastných rukách je primárne zameraný na základný skríning zdravia detí z petržalských základných škôl, žiaci budú postupné vyšetrení z hľadiska ich aktuálnej telesnej hmotnosti, výšky, podielu tuku v tele či výšky krvného tlaku.

Projekt vychádza z princípov Európskej charty zdravia srdca, ktorý predpokladá, že každé dieťa má právo na zdravý životný štýl, informácie, vďaka ktorým môže už od detstva predchádzať nebezpečným civilizačným ochoreniam. Petržalský projekt bude verejne predstavený počas prvých praktických meraní, vyšetrení detí zo Základnej školy na Lachovej ulici. Symbolické spustenie projektu bude na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční 19. februára t.r. (piatok) v priestoroch školy (zborovňa, ZŠ Lachova).

Začiatok konferencie je o 11.00 hod. a zúčastnia sa jej starosta Milan FTÁČNIK, riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Otakar FITZ. Účasť prisľúbili tiež zástupcovia ministerstva školstva a zdravotníctva. Po brífingu (cca. 30 min.) bude vytvorený priestor pre účasť novinárov na vyšetreniach detí, bude predstavená praktická realizácia projektu s odborným výkladom.

 

Bezplatné parkovanie

Petržalčania, ktorí navštívia miestny úrad na Kutlíkovej ulici z dôvodu vybavenia úradných záležitostí, môžu využiť bezplatné parkovanie osobných vozidiel na priľahlom parkovisku spoločnosti TECHNOPOL a.s. Prvá hodina parkovania je bezplatná a až následne, každých ďalších tridsať  minút je spoplatnených sumou päťdesiat centov. Verejnosť má tak počas pracovných dní k dispozícii sto parkovacích miest.

Tento spoločný krok petržalskej samosprávy a privátnej spoločnosti súvisí so skvalitňovaním služieb vo vzťahu k širokej verejnosti, návštevníkom miestneho úradu.
Bezplatné hodinové parkovanie pri budove TECHNOPOLU môžu využívať tiež klienti detašovaného pracoviska Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, či petržalskej pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

 

Harmonogram kontajnerov

Tradičné jarné upratovanie v petržalskej samospráve ma prispieť k zlepšeniu čistoty, poriadku nielen v spoločných bytových priestoroch (pivnice, výklenky, terasy), blízkom okolí obytných domov, ale aj na priľahlých verejných priestranstvách, v okolí kontajnerových stojísk. Zelenú spoločnému projektu miestnej samosprávy, správcov a obyvateľov dáva petržalský úrad tým, že od 15. marca (pondelok) do 30. apríla 2010 budú bezplatne rozmiestnene v rámci mestskej časti veľkokapacitné kontajnery podľa časového harmonogramu. Harmonogram je zverejnený na webovej stránke úradu www.petrzalka.sk. Celkovo ide o 72 prístavných miest v rámci lokalít – Ovsište, Zrkadlový háj, Starý háj, Zadunajec, Kopčany, Dvory a Lúky.

Autor: redakcia
Foto: www.petrzalka.sk

- - Inzercia - -