Dnes je nedeľa, 24.marec 2019, meniny má: Gabriel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Michal David mi požičal svoju garáž

november 19, 2012 - 10:23
Devätnásťročná Ivanna Bagová zažiarila v šou Hlas Česko Slovenska. Pod dohľadom svojho tútora Michala Davida sa dopracovala až k víťazstvu.

 

 

Tam sa však jej vzťah s česko-slovenskou ikonou neskončil, práve naopak. Hudobník ju už dokonca vzal aj k sebe domov.


Talentová súťaž sa skončila len pred pár mesiacmi a vy už vydávate svoj prvý album. Ste spokojná so svojou výhrou?
Spievať bolo vždy mojím snom a vďaka súťaži sa mi to vyplnilo. So svojím debutovým albumom som veľmi spokojná. Sú na ňom skladby rytmickejšie, ale aj pomalé, naspievané po slovensky aj po anglicky. Jednoducho taká „všehochuť“. Kvôli fanúšikom som na CD nahrala aj dve bonusové piesne. To najlepšie, čo som spievala počas súťaže, od Whitney Houston a Céline Dion.


Už ste stihli svoj album predstaviť aj fanúšikom naživo? Napríklad na koncertných pódiách?
Absolvovala som už niekoľko koncertov. Bola som aj s Michalom Davidom na slovenskej tour. Spoločne s ním, s orchestrom a spevákmi La Goia zaspievame aj v novembri na ďalších vystúpeniach. Na každom koncerte spievam aj pesničky z môjho albumu. Myslím, že sa ľuďom páčia.


Spomenuli ste Michala Davida. Aj po súťaži drží nad vami stále ochranné krídla?
Áno. Hneď po súťaži mi povedal, že ma bude „koučovať“ naďalej. Keby som mala ísť do toho znova, opäť by som si za svojho mentora vybrala jeho. Je seriózny a ako jediný z porotcov dodržal svoje slovo, a to si na ľuďoch veľmi vážim.


Aký sľub splnil?
Ešte v prvom kole súťaže mi povedal, že ma po šou vezme na svoje koncerty. Svojim súťažiacim to sľúbili aj ostatní porotcovia, ale doteraz to pre nich neurobili. Dokonca mi pomohol aj s mojím CD. Fotky na môj album sme fotili v jeho garáži. Bolo to skutočne zaujímavé, budeme mať na čo spomínať o pár rokov.


Stal sa nielen vaším vodcom, ale aj priateľom. Zostali pri vás aj tí starí kamaráti, ktorých ste poznali pred súťažou?
Nepopieram, u niektorých ľudí som sa stretla aj so závisťou, ale blízki priatelia okolo mňa zostali. Na Ukrajine, odkiaľ pochádzam, takisto.


Na Slovensku ste už päť rokov. Odhliadnuc od súťaže, zmenil sa váš život v niečom podstatnom?
Určite. Na Ukrajine ma vychovávali moji starí rodičia, ktorých mám veľmi rada. Mama odišla pracovať na Slovensko, do Topoľčian. Usadila sa tu, vydala, a neskôr som prišla za ňou ja. Nevlastný otec si ma adoptoval, takže odvtedy je zo mňa Slovenka. Začala som navštevovať konzervatórium, už som v šiestom ročníku. Nedávno som si urobila vodičák (smiech) a čoskoro dovŕšim dvadsať rokov. Mám okolo seba dobrých ľudí a rodinu, nemôžem byť šťastnejšia.


Určite vás však zarmútil fakt, že vaša mama prišla o bábätko...
Je to veľmi citlivá téma. Tešila som sa na súrodenca, ale v živote sa stáva všeličo. Musíme ísť ďalej. Lekári mame povedali, že vzhľadom na jej vek (má štyridsať) to bolo od začiatku rizikové.


Ako ste povedali, život musí ísť skutočne ďalej. V pracovnej oblasti napredujete veľmi rýchlo, máte vôbec čas na priateľa?
Priateľa nemám. Snažím sa naplno venovať hudbe, pokiaľ je to možné. Na druhej strane som ešte nestretla nikoho, kto by ma očaril. Nehrniem sa do vzťahu, keď nie som zamilovaná.


Zatiaľ si užívate iba lásku od fanúšikov?
Presne tak. Pamätám si na jedno vyznanie. Stalo sa to na autogramiáde. Prišiel za mnou chlapec so slovami, že ma miluje a chce, aby som bola jeho ženou. Tento návrh ma skutočne šokoval, a samozrejme som sa ho snažila decentne odmietnuť. Nakoniec sa dal ľahko odradiť. Stačilo prosté: „Prepáč, ale nepoznáme sa...“


Autor: ZUZANA VALOVIČOVÁ
Foto: Martin Vobořil

- - Inzercia - -