Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mlieko ako elixír krásy

jún 04, 2015 - 14:00
Už kráľovné a iné krásne ženy v dávnych dobách využívali mlieko počas skrášľovacích procedúr. Známe sú kúpele napríklad kúpele v mlieku. Než sa ale rozhodnete vyliať do vane celú fľašu mlieka, poobzerajte sa po pohodlnejšom variante.

Odborníci v kozmetických laboratóriách v poslednej dobe stále častejšie radšej siahnu po prírodných a storočiami overených zložkách, než aby skúšali, ktoré ďalšie chemikálie naša pokožka ešte znesie. A práve mlieko je jednou zo zložiek, ktorú teraz znovuobjavili.

Mnohí z nás podceňujú účinky sprchového gélu. Ten nemá za úlohu iba zmyť z nás nečistoty, ktoré sa nám na pokožku za celý deň usadili. Dnešné sprchové gély sú aj starostlivé a dokážu pokožke poskytnúť hydratáciu a ochranu už počas umývania. Výberom vhodného sprchového gélu doprajete pokožke základnú starostlivosť, ktorú potom už len zavŕšite vhodným telovým mliekom alebo krémom. A keď sa náhodou budete ponáhľať a na ošetrenie telovým mliekom vám nezostane čas, nemusíte sa obávať nepríjemného pocitu napnutej pokožky spôsobeného prípravkami na umývanie, ktoré pokožku síce umyjú, ale zároveň vysušujú. 
 
Kravské mlieko má zloženie, ktorého účinky pôsobia blahodarne na pokožku. Mliečne proteíny, minerály a ďalšie látky pokožka doslova hltá plnými dúškami. Doprajte jej teda poriadnu dávku mliečneho kokteilu. Prípravky vyrobené z kravského mlieka sa výborne hodia najmä na jemnú až precitlivenú pokožku, pretože majú dobré upokojujúce vlastnosti. Dokonca aj ľudia trpiaci nepríjemným atopickým ekzémom reagujú na mlieko a jeho proteíny veľmi pozitívne.
 
 
 

 

- - Inzercia - -