Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Napečené s Adrianou Polákovou

október 17, 2014 - 19:59
Po úspechu prvej knihy Napečené s láskou sa Adriana Poláková s láskou pustila do prípravy dvojky. Naďalej usilovne piekla, skúšala nové recepty , miešala ingrediencie , obmieňala postupy až z nich vybrala top 30, ktoré tvoria obsah tejto malej domácej cukrárky. „Vášnivo rada pečiem sladkosti od výmyslu sveta. A potom ich s láskou rozdávam,“ priznáva sympatická moderátorka.
Ak tie lahôdky chutia a voňajú minimálne tak, ako vyzerajú na fotkách v knihe Napečené s láskou 2, potom ich jednoducho musíte skúsiť upiecť. Napríklad také farebné guľôčky alebo zamatová roláda...celkovo top 30 receptov. 
Každý podrobne nafotený a popísaný, takže s pečením nebudú mať problémy ani menej skúsené dámy...alebo páni, ktorí chcú potešiť svoje polovičky. V knižke nechýbajú ani zábavné koláčiky pre deti, kysnuté koláče pripravené trošku netradične a bonusom je kapitola špecialitiek vhodných ako darček či malá pozornosť. Adriana ponúka recept na domácu vianočku a potom ďalší recept z knihy Napečené s láskou 2.
Dobrú chuť!
 
 
DOMÁCA VIANOČKA
 
Suroviny:
1 HR acidofilného mlieka
1/2 HR roztopeného masla
1/2 HR práškového cukru
3 HR hladkej múky
1 vajíčko
1 kocka droždia
1 vanilínový cukor
 
Postup:
Urobíme si kysnuté cesto, rozdelíme na 2 časti a upletieme dve pletenky. Jednu väčšiu, druhú menšiu. Dáme na seba, ja som si ich prichytila špáradlami, aby sa mi počas pečenia nerozpadla. Poriadne potrieme maslom a dáme piecť na 40 minút. 
Upečenú vianočku opäť potrieme maslom a počkáme, kým vychladne. 
 
 
FAREBNÉ GUĽÔČKY
 
Určite aj vy radi pripravujete deťom nezabudnuteľné oslavy. A viete, kedy budú naozaj na oslavy rady spomínať? Keď ich zapojíte priamo do príprav. Ja viem, že niekedy je jednoduchšie deti niekam odpratať, aby pri príprave nezavadzali. Všetko robíme radšej sami, je to rýchlejšie a hlavne menej neporiadku. Ale verte mi, že občas stojí za to „obetovať sa“. Navyše, farebné guľôčky z knihy Napečené s láskou 2 budú hýriť takými farbami, akými si ich ozdobia deti. Nehovoriac o tom, že samotné zdobenie môžete pokojne poňať ako jeden z bodov zábavy na oslave. A nezabudnite ich pri tom fotiť. Guľôčky sú veľmi vďačné aj pre svoj tvar a spôsob, akým sa servírujú. Je dôležité, aby bolo cesto naozaj dosť stuhnuté a z paličiek sa nezošmykovalo. To by ste potom asi vo veľmi dobrom na môj tip nespomínali. Ale vonku na záhrade im ich pokojne dajte do ruky a nech si behajú.
 
guľôčky:
1 korpus na tortu – piškótový
150 g zmäknutého masla
250 g odtučneného tvarohu
 
poleva:
250 ml šľahačkovej smotany
100 g tmavej čokolády na varenie
100 g bielej čokolády
 
ešte budeme potrebovať:
5 PL práškového cukru
farebné ozdoby – guľôčky, ryžu...
 
Postup:
1. Vo väčšej miske rukami rozdrvíme piškótový korpus. 
2. Pridáme odtučnený tvaroh, kto nemá rád tvaroh, stačí pridať 150 g zmäknutého masla.
3. Napokon ešte pridáme aj cukor.
4. Rukami všetko spolu poriadne premiešame, kým sa zmes spojí.
5. Zo zmesi tvarujeme guľôčky a ukladáme na tanier vedľa seba. Aby sa nám cesto nelepilo na ruky, namočíme si ich do studenej vody. Hotové guľôčky dáme na hodinu do mrazničky.
6. Medzitým pripravíme misky s ozdobami a horúcou smotanou zalejeme nalámanú bielu a tmavú čokoládu.
7. Čokoládu premiešavame, kým sa úplne roztopí a vznikne tak hustá poleva. Ak by bola riedka, pridajte ešte 50 g čokolády.
8. Poriadne vychladené guľôčky opatrne napichneme na špajdle.
9. Celú guľôčku opatrne namočíme do čokolády.
10. Ozdoby nanášame hneď, kým poleva nestuhne. 
11. Rovnako postupujeme aj pri zdobení bielou čokoládou.
12. Biela čokoládová poleva musí byť hustejšia, aby ozdoby dobre držali. Pred podávaním necháme ozdobené guľôčky stuhnúť v chladničke.
 
Zdroj a foto: red

- - Inzercia - -