Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Zažiarili najmladší!

marec 27, 2015 - 16:10
Láska k poézii a talent ich priviedli až do finálového bratislavského kola recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča. Pred porotou zloženou zo známych osobností zarecitovali nielen starší študenti či seniori, ale aj malí školáci, ktorí svojím prednesom zaujali i potešili snáď najviac.
Na bratislavskom kole recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča sa zúčastnilo viac ako 20 milovníkov poézie. Talentovaní ľudia súťažili v kategóriách Mladší žiaci, Starší žiaci, Juniori a Seniori. Do hodnotiacej poroty bratislavského kola zasadli samé zvučné mená, a to herci Vlado Černý, ktorý bol zároveň odborným garantom súťaže, ďalej Štefan Bučko, Soňa Valentová, spisovateľ a scenárista Jozef Heriban, spisovateľka Ivana Havranová, Mária Miková - šéfredaktorka týždenníka Slovenka, Marta Janyšková, poslankyňa mestského zastupiteľstva Lamač a Adriana Macháčová, ktorá je autorkou mnohých úspešných románov. 
 
 
Víťazi postupujú do celoslovenského finále recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča, ktoré sa uskutoční 12. novembra v Cikkerovej sieni Radnice v Banskej Bystrici, kde si v prednese poézie zmerajú sily súťažiaci z Bratislavy, z Banskej Bystrice a z Košíc. Recitačná súťaž sa mohla v Bratislave konať vďaka iniciátorke tejto myšlienky, riaditeľke vydavateľstva STAR production Márii Rehákovej, mesačníku Metropola, týždenníku Slovenka, Občianskemu združeniu Lamačania a mestskej časti Staré mesto. Záštitu nad recitačnou súťažou prevzali starosta tejto mestskej časti Radoslav Števčík, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, pán Pavol Frešo, ako aj minister kultúry SR, pán Marek Maďarič.
 
 
Herečka Soňa valentová, členka poroty, nešetrila na mladých recitátorov slovami chvály. Viac sa dozviete už čoskoro v exkluzívnom rozhovore s ňou.
 
Autor: RED
Foto: Martin Rinčo

- - Inzercia - -