Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nemeraj hodnotu ženy na základe jej oblečenia

marec 25, 2015 - 09:24
Nezáleží na tom, či sa obliekate podľa najnovších módnych trendov, alebo si vytvoríte vlastný štýl z odevov po starej mame. Ľudia si o vás vytvoria názor na základe dĺžky oblečenia. Prudérna, nudná, dráždivá, to sú len niektoré z mnohých stupňov vašej osobnosti, ktoré dokážu odhaliť sukne, blúzky a topánky.
Každá žena strávi nemalú chvíľu pred preplneným šatníkom a nakoniec aj tak skonštatuje, že si na seba nemá čo obliecť. Ráno nebojujeme len so šatníkom, ale aj s dennou rutinou, snažíme sa predvídať neočakávateľné udalosti či zladiť dva obľúbené kúsky oblečenia, ktoré sa k sebe absolútne nehodia. Snažíme sa kráčať s dobou, hoci šaty či sukne, ktoré sa nosia sú mimo nášho rozpočtu. Ak sa nám podarí splniť všetky naše očakávania od outfitu dňa, musíme splniť aj požiadavky spoločnosti.
 
 
Oblečenie stále vytvára veľké sociálne bariéry. Keď stretnete dievča v krátkej sukni s hlbokým výstrihom, jej hodnota na spoločenskom rebríčku rapídne klesá. Pri takomto stretnutí nezáleží na jej osobnosti, módnych trendoch či farebnom zladení. Predsudky, ktoré spoločnosť prechováva voči ženám na základe ich oblečenia, sa pokúša odstrániť švajčiarska organizácia pre zrovnoprávnenie žien Terre Des Femmes. Tá v spolupráci s umelkyňou Theresou Wlokka a študentmi reklamnej školy v Nemecku vytvorila kampaň Don’t Measure A Woman’s Worth By Her Clothes (Nemeraj hodnotu ženy na základe jej oblečenia).
 
 
Študenti vybrali tri oblasti ženského tela, na základe ktorých sa najčastejšie vytvárajú predsudky. Krk a dekolt, stehná, lýtka, a o vašej cene rozhoduje aj výška podpätkov. Budúci pracovníci reklamných agentúr pomenovali 8 stupňov hodnotenia dĺžky oblečenia a Theresa Wlokka ich preniesla na fotografie spolu s krajčírskym metrom. Výsledný efekt je veľmi silný, je však možné zmeniť mentalitu ľudí a zastaviť hodnotenie na základe zovňajšku?
 
Zuzana Čapčíková
Foto: Elitedaily, Shutterstock

- - Inzercia - -