Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

NOČNÝ ŽIVOT V MESTE PRAHA

november 08, 2011 - 10:16
Sú miesta, kam sa ľudia chodia ukazovať, kam si osobnosti zo sveta politiky, obchodu, modelingu či umeleckých kruhov chodia predĺžiť svoj deň.

 

A vy pokojne môžete popíjať svoje martini medzi nimi, nasávať atmosféru, inšpirovať sa, uvoľniť sa, ochutnať skutočný nočný život... Stačí poznať tie správne adresy na trase PRAHA – VIEDEŇ – BUDAPEŠŤ – BRATISLAVA.

Buddha Bar – Medzi top biznismenmi

Po Paríži, New Yorku, Londýne, Jakarte, Dubaji, Bejrúte, Kyjeve a Sao Paulo prišiel jedinečný koncept podniku aj do strednej Európy - konkrétne do Prahy a ihneď si získal najvyberanejšiu klientelu. Ako jediný Buddha Bar otvoril pod svojím menom aj nadštandardný hotel. Celý koncept je postavený na veľmi luxusnom ázijskom štýle, s ázijskou kuchyňou, ktorá ponúka to najlepšie z Číny, Japonska či Thajska, a elegantným cocktail barom na galérii. Hoci je pravidlom, že k miešaným drinkom vždy hrá DJ, nájdete tu skôr pokojnú atmosféru, ideálnu na riešenie účtov s obchodnými partnermi. Alebo sem môžete prísť v ľahkých cocktailkách na lov finančných žralokov (najmä tých spätých so spoločnosťou J&T). Vysoký výskyt i ťažko ohrozených druhov! Pozor podnik má predpísaný dresscode: smart casual. Ak pre vás civilné bežné oblečenie znamená značky ako Valentino alebo Burberry, môžete prísť v civile. Otvorené od šiestej popoludní.
Súradnice: Jakubská 8, Praha 1.

Bugsy’s Bar – Nikdy nevieš, ktorý je posledný
Vitajte v najstaršom cocktail bare v celom Československu! Bar, ktorý si zakladá na legendárnom americkom štýle 30. rokov, keď talianski mafiáni v čase prohibície do Ameriky pašovali alkohol a tajne otvárali prvé bary, funguje už vyše 15 rokov. Ako sa tu hovorí: „Počasie, prezidenti a vládnuce strany sa v Prahe menia, ale Bugsy’s ostáva“. Meno má po zakladateľovi prvého kasína v Las Vegas a atmosféru starých filmov tu cítiť na každom kroku. Čašníčky nosia košele a traky, barmani vyhrávajú prestížne bartenderské súťaže. Sem sa nechodí tancovať, ale posedieť si pri pohári drahého šampanského (skutočne veľmi rozsiahla ponuka), bafkať z cigary a koketovať s prítomnými hosťami. Svoj Cosmopolitan tu pri svojej návšteve Prahy usrkávala aj Paris Hilton alebo Elton John. Jednoznačne ide o miesto, kam sa chodia ľudia ukazovať. Kto sem nechodí, nechce patriť medzi vyvolených. Ak chcete na seba upútať pozornosť a zaradiť sa tak medzi nich, objednajte si jednu fľašu lepšieho šampusu. Po každej takejto objednávke sa totiž rozsvieti celý barový displej. Bravó! (Nezabudnite si to poriadne vychutnať, lebo ako sa v bare hovorí: „Nikdy nevieš, ktorý drink je tvoj posledný!“) Ceny sú pomerne príjemné, dresscode predpísaný nie je (ale v teplákoch vás nepustia) a otvorené majú vždy od siedmej večer. 
Súradnice: Parížska 10, Praha 1.

 

M1 Lounge Bar & Club – Miesto pre hviezdy

Majiteľ je rodený Newyorčan a svetoznáma celebrita v jednom - Jonathan David Bass alias Johnny Magic, vychýrený iluzionista. A jeho podnik, ktorý vychádza z overeného newyorského klubového konceptu, prirodzene nemôže byť miestom len pre celkom obyčajných ľudí, veď pritiahol i nositeľov takých zvučných mien ako Matta Damona, Elijaha Wooda, Kaynea Westa či dvojicu Dolce & Gabbana. Klientela je vskutku najmä medzinárodného charakteru a z vyšších spoločenských vrstiev, dovnútra však pustia aj obyčajných smrteľníkov, ak dodržia dresscode. Ten diktuje „smart casual“, žiadne športové oblečenie a žiadne čiapky. Ceny sú vyššie, ale znesiteľné, o zábavu sa stará tím vychýrených Dj-ov, ktorí vám namixujú r’n’b, hip-hop, house alebo india rock. A ak zatúžite po niečom skutočne výnimočnom, môžete to skúsiť v tzv. „blackroom“ pre VIP klientelu, o ktorej sa hovorí ako o jednej z najluxusnejších a najexkluzívnejších lóží v Prahe. Otvorené od ôsmej večer.
Súradnice: Masná 1, Praha 1.

K.U. Bar and Lounge – Buďte videní!
„Buďte videní medzi trendy ľuďmi,“ znie motto klubu obľúbeného medzi skutočnými trendsettermi strednej Európy. Ceny sú vysoké, vyššie než v ktoromkoľvek inom podobnom klube, ale vraj za pocit výnimočnosti sa draho platí. Cez víkendy dokonca podnik razí nevídanú politiku: Ak sme ťa predtým ešte nevideli, nemáš právo vstúpiť dnu. Víkendy a sviatky sa totiž nesú v znamení privátnych párty pre pár vyvolených. Ak sa chcete dostať na listinu, nech sa K.U. stane vašou prechodnou adresou, kupujte najdrahšie fľašky šampanského i na cudzie stoly a takto nonšalantne na drink pozývajte každého, kto vám je aspoň trochu sympatický. Okrem nápojov sú v ponuke i ľahšie jedlá a snack, v tej hudobnej zase prevažne mainstreamová dance music, funky aj house. Otvorené od siedmej večer, pri vstupe „face control“.
Súradnice: Rytířská 13, Praha 1.

Autor: Zuzana Greizingerová
Foto: archív

- - Inzercia - -