Dnes je utorok, 21.november 2017, meniny má: Elvíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Podarilo sa jej takmer nemožné: V päťdesiatke zhodila 50 kíl!

júl 18, 2016 - 16:44
Zuzana Maxianová Tobiášová (54) z Pezinka prešla zmenou, z ktorej ľuďom padá sánka. Z obéznej stotridsaťpäťkilovej blondíny sa stala atraktívna čiernovláska, ktorá ide príkladom ženám po celom Slovensku. „Do svojho tučného obdobia sa už nikdy nechcem vrátiť,“ dušuje sa dnes štíhla Zuzana, ktorá vymenila veľkosť 56 za 42.

Po tragickej smrti manžela, ktorý zahynul pádom pod vlak, sa sympatická Zuzana odhodlala spraviť takmer nemožné. Zo stotridsiatich piatich kilogramov sa rozhodla zbaviť päťdesiatich! Poviete si, pekný sen, no čo jeho realizácia? Charizmatická bývalá učiteľka sa však k svojmu cieľu dopracovala za štyri roky. Aj vy si hovoríte, je to možné?

Po strate bremena začala novú kapitolu

Šikovná mama dvoch detí, dnes trojnásobná babka, si prešla v živote všeličím. „U môjho prvého manžela bol veľkým problémom alkohol, neskôr aj násilné sklony. Keď sa opil, bil ma. Inak bol úžasný, rozhľadený, športovo založený muž,“ zaspomína si štíhla tmavovláska na svojho nebohého partnera. „Keď bol triezvy, bol fantastický chlap. Celý život som sa snažila manželstvo aj kvôli deťom udržať, no nedalo sa. Chcela som, aby sa z neho nestal bezdomovec, tak sme mu po rozvode kúpili garzónku... Skončil však opitý pod vlakom,“ uzatvára Zuzana kapitolu, ktorá jej v živote spôsobila najviac vrások. Aj kvôli tomu siahala po hordách jedla. Večer biele rožky, mastné jedlá ani alkohol nebol výnimkou. Podobne ako mnohé iné ženy, aj Zuzana si trápenia kompenzovala prejedaním sa. Niet divu, potvrdila staré známe, že jedlo obaľuje nervy. Bola to najmä čierna minulosť, ktorá sympatickú učiteľku viedla k totálnej zmene osobnosti. „Trvalo mi dlhé roky, kým som konečne začala normálne žiť,“ tvrdí Zuzana Maxianová, dnes vzor pre mnohé moletky, ktoré nevedia, ako ďalej.

zuzana_maxianova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Fešáci jej otvorili oči

Prezidentka volejbalového klubu VTC Pezinok celý život držala množstvo diét. Od delenej stravy cez deväťdesiatdňovú diétu až po mnohé iné módne odtučňovačky. „Predtým, kým som nezačala chudnúť, som svoju tučnotu akosi nevnímala. Až som jedného dňa prišla do posilňovne a dvaja fešní tréneri nado mnou krútili hlavou,“ spomína na zahanbujúci moment, ktorý jej zmenil pohľad na vlastné telo. „Začala som teda chodiť trikrát až štyrikrát do týždňa cvičiť a jesť zdravé potraviny. Na raňajky nízkotučný jogurt, na desiatu ovocie, na obed varené kura so zemiakmi, poobede som si dala nízkotučný syr, večeru tvorili kuracie prsia na vode alebo na olivovom oleji,“ ozrejmuje svoj jedálniček. „Z cvičenia som potrebovala najmä veľa kardia, cvikov na brucho, dosť mi dalo aj cvičenie s TRX pásmi,“ spomína charizmatická Zuzana, ktorej sa takto podarilo zázračne zhodiť doslova horu kíl. Konkrétne, tridsaťpäť. Ako to však v živote chodí, aj u nej nastala kríza s príchodom menopauzy. „Prišli iné chute, hormóny sa so mnou hrali, a to, sa samozrejme, odzrkadlilo aj na mojej postave. Dopriala som si občas aj biele pečivo a zhrešila som. Pri pohľade na fotky z detského volejbalového turnaja som však zistila, že som začala priberať. A vtedy som si povedala – dosť! Predsa som dva roky nemakala preto, aby som teraz bola znova ako veľryba,“ hovorí so smiechom odhodlaná bojovníčka s váhou.

Nikdy nebola vychrtlina

Zuzana sa s príchodom nového roka rozhodla navštíviť dietologičku, ktorá jej upravila stravu na 1200 kalórií denne. Vtedy vážila presne stojeden kíl. „Sucháre, ovocie, ryby... Najdôležitejšie je nehovoriť, že má človek diétu. Striedala som kivi, ananás, rôzne druhy ovocia a každý týždeň som chodila na kontrolu. Išli dolu centimetre i kilá,“ vyratúva Zuzana, ktorá s deväťdesiatimi tromi kilami aktívne hrala volejbal. „Od januára do mája som schudla pätnásť kíl. Dnes mám osemdesiatpäť. Nikto nepochopí, ako sa môže cítiť človek, ktorý kedysi vážil stotridsaťpäť kíl. Ako sa naňho ľudia pozerali,“ vysvetľuje čiernovláska, ktorá sa za celý život podľa vlastných slov „vypapkala“. Zuzana však nikdy nepatrila medzi vychrtliny, odmalička patrila medzi silnejšie ženy, možno aj preto si rodina na jej premenu zvykala ťažko. „Nikdy mi síce nikto do očí nepovedal, že som tučná, všetci ma mali radi. A tak som sa kedykoľvek prežrala, dala si alkohol, žila som si, ako chcela,“ hovorí bývalá učiteľka, ktorá sa nevedela kontrolovať a bola vždy bez energie. S jej novým egom sa nevie vyrovnať ani jej druhý muž, ktorý znáša obdivné pohľady smerujúce k Zuzane len veľmi ťažko. „Otáčajú sa za mnou aj mladí muži,“ smeje sa Zuzana, ktorú manžel spoznal v jej tučnom období a dnes zmenu jej životného štýlu až tak neoslavuje. „Môj muž je celkom iný, ja som oveľa dynamickejší typ ako on. K cvičeniu ho neviem dokopať,“ vysvetľuje Zuzana, ktorá priznáva, že nový spôsob života manželov do istej miery rozdeľuje. Kým on ostal v starých šľapajach, cieľavedomá podnikateľka je mysľou celkom inde. „Našla som sa v mojej novej práci, ktorou sú výživové a chudnúce doplnky. Práve tie aj mne pomohli zhodiť kilá. Je to kombinácia psychológie a veľkej motivácie. Chcem pomôcť aj iným ženám schudnúť a cítiť sa dobre. Robím to so srdcom a veľmi dobre viem, ako človeku so štíhlejšou – zmenenou postavou hrá svet celkom novými farbami,“ hovorí Zuzana, ktorá má veľké plány so svojou budúcnosťou. „Chcem mať slobodu a veľa peňazí,“ smeje sa atraktívna päťdesiatnička, ktorá už v minulosti nielen sebe dokázala, že svoje ciele dokáže do bodky naplniť.

- - Inzercia - -