Dnes je utorok, 21.november 2017, meniny má: Elvíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Kristína Farkašová a jej Vianoce: Milujem byť „darčekovač“!

december 06, 2016 - 22:03
Talentovaná herečka. Obľúbená moderátorka. Úspešná spisovateľka. Mama rozkošných dvojičiek Ely a Matildy. No jednododucho superžena! Ako vyzerá jej súčasný svet, prečo si zmenila farbu vlasov a ako sa pripravuje na najkrajšie sviatky v roku? To všetko prezradila len nám!

Vymenovať všetky vaše pracovné aktivity, to by bolo na dlho. Do toho rodina, dvojičky... Zaujíma ma, ako to všetko dokážete manažovať? 

Mňa baví vypisovať diárik a plánovať, ale to nie je jediné tajomstvo môjho úspechu. (smiech) Som skutočne veľmi hyperaktívna, oddychovať síce dokážem, ale aj vtedy mi behajú po rozume nápady, ktoré neviem zastaviť. Dovolím si konštatovať, že konečne mám tie dvojičky a toľko aktivít, že sa nemusím nudiť. To totiž ani neviem. (smiech)

Ako vyzerá váš bežný deň? Stíhate vôbec medzi tým všetkým aj oddychovať?

Ja mám naozaj veľké šťastie, že moja práca je moje hobby. Či už ide o moderovanie, stand upy, alebo hranie. Moja textilná značka a moje knižky Som mama a Stále som mama, ktorá vyjde čoskoro, sú jasným dôkazom, že moja práca je mojím hobby. Kresliť tričká aj písať som začala pred viac ako desiatimi rokmi z roztopaše a radosti. K roztopaši a radosti sa pripojilo len to, že tak už aj dokážem zarábať. Inak je to stále hobby. Ja skutočne najlepšie oddychujem pri písaní. Nebaví ma len tak ležať vo vani a nič nerobiť. 


Je o vás známe, že ste absolútne milujete domácich miláčikov, doma máte krásnu Pompi. Ako vznikla láska k nim?

Vzniklo to niekedy v období, keď ma rodičia nútili chodiť na klavír, a tak som namiesto toho chodila tajne blicovať a vetrala som počas toho svojho prvého psa. Imaginárneho. Rodičia mi tvrdili, že psa môžem mať, až keď budem bývať v dome. Čo som prvé urobila, keď som bývala v dome? Áno, zobrala si z útulku Pompi. Zvieratá všeobecne milujem a vždy ma fascinovali. Mala som doma celý zverinec – potkana, myši, asi dvadsať škrečkov, rybičky, slimáky, zajaca... A som nesmierne šťastná, že Ela s Matildou majú Pompi. Každé dieťa by malo vyrastať so zvieratkom.

Aktívne sa zapájate do mnohých projektov, ktoré pomáhajú druhým. Naposledy ste sa stali jednou z tvárí projektu Silnejšia po každej stránke, kde prostredníctvom Aliancie žien Slovenska podporujete ženy v neľahkých životných situáciach. Čo je pre vás hnacím motorom?

Tešivosť. Som síce melancholický a splašený typ človeka, ale zároveň som nekonečne tešivá. Vedia ma potešiť úplné hlúposti. Keď sa taká maličkosť vyskytne, zvyknú ma bolieť sánky od úsmevu. A rozhodne je pre mňa najväčším hnacím motorom v čomkoľvek to, že som mama. Len mamy pochopia, o čom hovorím. Zázrak.

Vidíme vás s novou farbou vlasov. Mali ste len chuť na zmenu alebo to súviselo s niečím iným?

Mala som chuť byť zase ja. Nejako mi to moje ja ušlo a ja som sa cítila nekomfortne. Samozrejme, keď sa niečo také udeje, zvyknú ľudia robiť rôzne absurdity... Triediť šatník alebo si prefarbia vlasy a ostrihajú ofinu. Viem, že vlasy nič nevyriešia, ale je to taký malý krok k tomu, aby sa mi zase dobre lietalo.

3.jpg

Foto: 
Petra Bošanská

Pred nami sú najkrajšie sviatky v roku. Chystáte sa tento rok na Vianoce nejako špeciálne? Darčeky kupujete v predstihu alebo ste last minute typ? 

Darčeky mám nakúpené už od septembra! Ja som v tomto šialená. Vyrábam, hľadám. Vlastne počas celého roka si zapisujem, čo komu zabalím do baliaceho papiera. Milujem byť „darčekovač“ a neviem s tým prestať. A, samozrejme, na Vianoce potrebujem všetky tie vianočné dobroty, hlavne veľmi veľa vianočného šalátu, ktorý deň pred Štedrým dňom vyjedám počas celého večera. Robím ho veľmi veľa a trištvrťku zjem sama. A potrebujem voňavý stromček.

Prichádza nový rok, nové výzvy, nové želania. Ako ho vidíte vy? Čo by ste chceli dosiahnuť? 

Chcela by som lietať. (smiech) Je to taká metafora, ale začala som na jeseň chodiť na vzdušnú akrobaciu, takže by sa mi mohol tento sen splniť. A prajem nielen nám, ale všetkým zdravie. A energiu na to, aby si plnili sny.

- - Inzercia - -