Dnes je piatok, 24.november 2017, meniny má: Emília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Seriál: Princezné bez modrej krvi, ktoré si ľud zamiloval!

máj 02, 2017 - 14:26
Tretie tisícročie prinieslo priam revolúciu do kráľovských palácov. Potomkovia starých rodín, ktorých rodokmene siahajú až do stredoveku, sa vydávajú a ženia s bežnými ľuďmi bez kvapky modrej krvi. Ešte pred pár desaťročiami by čosi také bolo nemysliteľné. No tento závan demokracie priniesol okrem pozitív aj negatíva. Slávne dynastie sa nevyhli škandálom, ktoré až doteraz boli len ľudovou zábavkou.

Švédska princezná Sofia: Sebavedomá popoluška

princezne004.jpg

Foto: 
SITA

Jej vzťah s princom Carlom Philipom mal všetky atribúty rozprávky s dobrým koncom. Na začiatku bolo neurodzené dievča, do ktorého sa zamiloval princ. Ich láska napriek neprajníkom obstála a napokon bola aj svadba s kočiarom.

Štíhla, elegantná, s rozkošnou medzierkou medzi zubami. Keď sa stala členkou kráľovskej rodiny, mnohí nad jej neurodzeným pôvodom ohŕňali nosom a poukazovali na jej viac ako bohatú minulosť.

Sofia Hellqvist nebola nijaké neviniatko. Svoje pôvabné krivky rada predvádzala v pánskych časopisoch, národ ju poznal z reality šou. No popri týchto aktivitách stihla aj vyštudovať v USA a venovala sa tiež joge.

Prečítajte si tiež: Nemecká cisárovná Viktória: Žena, ktorá stojí za modernizáciou Pruska

Prelomila kliatbu Grimmaldiovcov? Monacká kňažná Charlene

princezne003.jpg

Foto: 
SITA

Bývalá olympijská plavkyňa, držiteľka troch zlatých a jednej striebornej medaily, ktorú vybojovala vo farbách Juhoafrickej republiky, sa stala v júli 2011 monackou kňažnou.

Srdcia svojich poddaných si získala najmä po narodení dvojičiek, syna Jacquesa Honoré Rainiera a dcérky Gabrielly Therese Marie v decembri 2014.

Je to prvý raz v histórii Monaka, ktoré vzniklo už v 13. storočí, že sa v kniežacej rodine narodili dvojčatá. Všetci dúfajú, že táto radostná udalosť prelomí stáročnú kliatbu, ktorá sa vznáša nad hlavami tejto rodiny.

Zdá sa, že narodenie detí prospelo aj ich otcovi, ktorý sa po búrlivej mladosti usadil. Bývalý playboy má už dve nemanželské deti, Jazmin Grace, ktorej matkou je americká čašníčka, a syna Alexandra, ktorého mu porodila francúzska letuška.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 18

- - Inzercia - -