Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

One Direction zarobili vlani takmer 50 miliónov libier

október 25, 2014 - 11:22
Denný príjem skupiny predstavoval 134-tisíc libier.
Chlapčenská skupina One Direction si vlani vo Veľkej Británii pripísala na konto viac ako 49 miliónov britských libier. Informoval o tom portál BBC Newsbeat na základe dokumentov, v ktorých sa píše, že denný príjem skupiny predstavoval 134-tisíc libier, pričom ročný zárobok každého člena skupiny bol 5,6 miliónov libier. Končená suma však môže byť omnoho vyššia, pretože záznamy neobsahujú údaje o zárobkoch zo Spojených štátov amerických.
V roku 2012 pribudlo One Direction na konto 18,1 milióna libier a každý zo spevákov dostal za rok dva milióny libier. Formácia už po celom svete predala viac ako 45 miliónov kópií nahrávok a počas uplynulých dvoch rokov absolvovala viacero vypredaných turné. Okrem toho sú jej členovia spoluvlastníkmi štyroch spoločností. 
 
 
Infoblok:
Britsko-írska formácia One Direction, ktorú tvoria Niall Horan, Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne a Louis Tomlinson, sa preslávila v speváckej súťaži The X Factor, kde v roku 2010 skončila na tretej priečke. Po šou s nimi vydavateľstvo Syco Music, ktoré založil Simon Cowell, podpísalo kontrakt na dva milióny libier a pätica sa stala fenoménom. Na konte majú albumy Up All Night (2011), Take Me Home (2012) a Midnight Memories (2013), pričom sú prvou skupinou, ktorej sa podarilo s prvými troma nahrávkami debutovať na vrchole amerického albumového rebríčka Billboard 200. Sedemnásteho novembra plánujú vydať novú štúdiovku Four a na budúci rok by mali vystúpiť vo Viedni. Na konte majú viac ako sto ocenení, medzi ktorými sú napríklad štyri BRIT Awards, štyri World Music Awards alebo tri Billboard Music Awards. 
 
Zdroj a foto: SITA
Video: youtube.com

- - Inzercia - -