Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Operná diva Pereťaťko v Bratislave. ŽenskýWeb bol pri tom!

marec 07, 2013 - 15:52
„Objavil sa tu ozajstný slávik. So sladkým hlasom a technicky dokonalými koloratúrami. Volá sa Oľga Pereťaťko,“ písalo sa o krásnej opernej dive v známych New York Times. Aj my sme mali možnosť presvedčiť sa o kvalitách jej spevu, dokonca sa s opernou divou Oľgou Pereťaťko ŽenskýWeb aj osobne stretol.

 

Fenomén koloratúrneho spevu. Tak nazýva odborná kritika sopranistku Oľgu Pereťaťko. Kráska pochádza z Petrohradu. Hudobnú kariéru si začala budovať ako pätnásťročná, keď sa stala členkou detského zboru Mariinského divadla. V speváckom vzdelaní pokračovala na Vysokej hudobnej škole Hannsa Eislera v Berlíne. Na konte má mnohé úspechy a ceny, napríklad v súťaži Operalia v Paríži získala v roku 2007 druhé miesto. Pereťaťko spievala v Paríži, vo Viedni, v Mníchove, v Benátkach, v Amsterdame, v New Yorku aj v Kanade. Minulý rok sa vydala za talianskeho dirigenta Michele Mariottiho. 
Kráska s hlasom svetového rangu sa predstavila aj na Slovensko. Pozrite si exkluzívne video z koncertu aj z osobného rozhovoru, ktorý srdečne poskytla ŽenskémuWebu i týždenníku Slovenka.
 
Autor: Zuzana Valovičová

- - Inzercia - -