Dnes je štvrtok, 28.máj 2020, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Osobnosť Bratislavy 2013: Veľkolepé vyhlásenie výsledkov!

november 08, 2013 - 08:46
Ženský web bol pri tom! Vieme, kto sa stal Osobnosťou Bratislavy 2013 a prezradíme vám viac aj o tom, ako prebiehal slávnostný galavečer...

Vo štvrtok podvečer sa v historických priestoroch Zichyho paláca v Bratislava konal tretí ročník vyhlásenia výsledkov ankety Osobnosť Bratislavy 2013. Za účasti podpredsedníčky NR SR Renáty Zmajkovičovej, primátora hlavného mesta Milana Vtáčnika a starostky mestskej časti Staré mesto Tatiany Rosovej boli odovzdané ocenenia Osobnosť Bratislavy všetkým ôsmim nominovaným, ktorí sa svojou obetavou prácou a tvorbou pričinili o prínos pre mesto, ale šíria aj dobré meno Slovenska v zahraničí. "Anketa Osobnosť Bratislavy neodmysliteľne patrí k mesačníku Metropola, ako aj k hlavnému mestu, v ktorom žije mnoho významných ľudí. Zaslúžia si, aby sme na nich mysleli a ocenili ich dielo," povedala vo svojom príhovore organizátorka podujatia, riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková. Vo svojom príhovore poďakovala aj šéfredaktorka mesačníka Metropola Katarína Hanzelová. Nominantov predstavil hosťom výborný umelec a charizmatický rečník František Kovár. O spríjemnenie večera sa postarala šansonierka Michaela Merklová a klavirista Branko Ladič.

Ocenený spisovateľ Boris Filan sa vyjadril, že ho ocenenie nesmierne teší, aj keď si myslí, že je v Bratislave oveľa viac ľudí, ktorí si ho zaslúžia: "Je to cena ako každý iná, no predsa niečím výnimočná. Ďakujem za túto poctu sebe, ale aj dobrým ľuďom, ktorí o udelení cien rozhodovali. Vážim si to."

Ocenenia Osobnosť Bratislavy získali: Eva Blahová, Elvíra Chadimová, Gabriela Belopotocká, Boris Filan, Vladimír Grežo, Maroš Kramáš, Viliam Fischer a Pavol Traubner. Viac o nominovaných sa dozviete TU!

- - Inzercia - -