Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Anketa Otec roka - Rastislav Uhlíř: Bol to asi osud

jún 04, 2010 - 15:25
Chodili spolu do jednej triedy gymnázia v Novákoch a potom sa sedemnásť rokov nevideli. Keď sa opäť stretli, Martina Lampertová bola už päť rokov rozvedená a Rastislav Uhlíř mal pred rozvodom. Po niekoľkých stretnutiach sa do seba zaľúbili ako školáci.

„Teraz tvoríme sedemčlennú rodinu: ja, môj syn Adrián (14) a dcéra Linda (8) z prvého manželstva, môj Rasťo a jeho deti z prvého manželstva – Sonička (10) a Rasťo (9). Spolu máme nádherné dievčatko Martinku, ktorá oslávi v júli prvé narodeniny,“ predstavuje rodinu Martina. „Narodenie bábätka bolo najkrajším darčekom do nášho vzťahu, boli sme takí šťastní, že to neviem ani opísať. No potom sa začali sypať problémy.“

Martinin najstarší syn Aďko si začal sťažovať na bolesti hlavy, zvracal, bol unavený. Po niekoľkých mesiacoch bola potrebná operácia hlavy, rádioterapia a chemoterapia... Pretože doma majú malé bábätko, po celý čas je v Bratislave v nemocnici s Aďkom Martinina mama a pomáha aj celá široká rodina.

„Pre mňa ako matku chorého dieťaťa je práve táto situácia dôvodom, prečo považujem Rasťa za Otca roka. Má moje deti rovnako rád ako svoje, veľmi veľa pre ne urobil, poskytol nám obrovskú pomoc, lásku, zázemie, oporu. Synova diagnóza ma celkom ochromila, nebola som schopná nič vybaviť, Rasťo všetko zariadil za mňa. Chodil s Aďkom k lekárovi, konzultoval s odborníkmi, zháňal lieky a informácie na internete, pred operáciou získal darcov krvi... Jeho práca finančného poradcu išla bokom, po nociach dobiehal, čo nestihol cez deň. Svojou silou a dobrotou podržal nášho syna pred operáciou, išiel s ním až pred operačnú sálu. Vždy, keď treba, sadne do auta  a ideme do Bratislavy na vyšetrenie či na návštevu za synom. Asi je to osud, že mi v mojom trápení prišiel do cesty taký skvelý človek ako Rasťo,“ píše Martina vo svojom liste a je vďačná aj partnerovej rodine, ktorá ju i s deťmi prijala a veľmi im pomáha.

Rasťo Uhlíř je podľa Martininých slov veľmi ľudský a srdečný nielen v rodine, ale aj voči priateľom. „Do všetkého, čo robí, vloží kúsok zo svojho dobrého srdiečka,“ hovorí o ňom žena, ktorá v ňom našla pre svoje deti skvelého otca.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ, OLIVER ONDRÁŠ
Foto: Oles Cheresko, Oliver Ondráš, rodinné archívy

- - Inzercia - -