Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po ľadovej výzve, či nafúknutých perách zasiahol Instagram nový fenomén!

júl 09, 2015 - 20:07
Určite ste počas minulého leta zachytili takzvanú ľadovú výzvu, ktorá sa prostredníctvom Instagramu, rozšírila po celom svete a neobišla ani Slovensko. Novým trendom populárnej sociálnej sieti sa v priebehu posledných dní stala výzva poh hashtagom #DontJudgeChallenge.
 
Minuloročná ľadová výzva (#IceBucketChallenge), ktorej pointa bola v tom, že ste si do 24 hodín od vyzvania dopriali ľadovú sprchu alebo venovali peniaze na výskum amyotrofickej laterálnej sklerózy (ALS) zasiahla celý svet. Zúčastnilo sa jej množstvo celebrít ako Justin Bieber, Rihanna, Will Smith či Kim Kardashian. Napriek peknej myšlienke sa časom z tejto „oblievačky“ stala obyčajná zábavka, ktorej bolo vyčítané zbytočné mrhanie vodou, ktorá je v mnohých krajinách stále nedostatkom. 
 
Len pár týždňov dozadu ovládol mikroblogovaciu sieť Instagram nový trend, tzv. #KylieJennerChallenge. Tu však nešlo o žiadnu hlbokú myšlienku, len o zábavu, ktorá sa snažila dokázať, že zväčšiť pery možno skutočne aj bez pomoci chirurga. Mnoho mladých ľudí neváhalo a s radosťou si skúsilo zväčšiť ústa pomocou pohára, fľaše alebo inej úzkej nádoby. Podtlak vzduchu, ktorý vznikol saním predmetu spôsobil to, že pery sa na niekoľko minúť až hodín skutočne zväčšili. V mnohých prípadoch to však aktéri tejto výzvy neodhadli, a skončili s podliatinami okolo úst. Ako už vyplýva z názvu tejto výzvy, išlo o vtip na adresu Kylie Jenner z klanu rodiny Kardashians. Tá dlhú dobu tvrdila, že jej plné pery, sú výsledkom prírody. Neskôr však priznala, že jej skutočne dopomohol botox. 
 
Nový fenomén, ktorý v posledných dňoch zaplavil Instagram pod hashtagom #DontJudgeChallenge, je narozdiel od svojich predchodcov skutočne neškodný, vtipný a nesie v sebe aj peknú myšlienku. Pointa spočíva v tom, že každý z nás má svoje krásne aj škaredé „Ja“ a nikoho by sme nemali súdiť na základe jeho zovňajšku. Výzva sa tak snaží zbúrať nastolené ideály krásy o tom, že okuliare, akné, husté obočie, fúzy či medzery medzi zubami sú „neatraktívne“. Ľudia z celého sveta už na svoje instagramové profily nahrali videá, kde svoje škaredé ja, v priebehu niekoľkých sekúnd premenia doslova na nepoznanie. Niektoré videá vás zaručene pobavia a vyrazia vám dych!
 
Teraz už dosť slov. Pozrite sa sami, čo to vlastne tá #DontJudgeChallenge je!
 
 
 
 
 
Autor: Dušan Marko, Zdroj: Instagram

- - Inzercia - -